- Szybki PIT w swojej nazwie nawiązuje do faktu, że składając PIT przez internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego - czytamy w komunikacie resortu.
W ramach akcji m.in. w dniach 11-13 marca w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach w Polsce będzie można skorzystać z punktów rozliczeń; 16 kwietnia we wszystkich urzędach skarbowych zostaną zorganizowane dni otwarte, podczas których pracownicy administracji podatkowej będą pomagać podatnikom przy składaniu PIT-ów; w urzędach będą dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji drogą internetową; w Ministerstwie Finansów oraz w urzędach skarbowych będą odbywać się dyżury telefoniczne, w czasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników - ich terminy będą podawane na bieżąco - wylicza MF.
Ponadto tradycyjnie w ostatnich dniach kwietnia wszystkie urzędy skarbowe mają pracować dłużej. A "Szybki PIT" ma też być obecny na Facebooku.
Akcja "szybki PIT" zakończy się dwa tygodnie po zamknięciu okresu rozliczeniowego, który w tym roku upływa 2 maja, bo 30 kwietnia przypada w sobotę.