Jest już nowy Gmail - poznaj 4 najważniejsze zmiany

Nowy Gmail jest bardziej przejrzysty. W dalszym ciągu stawia na wątkowanie wiadomości, ale jest to teraz bardziej czytelne. Wady? Jest nowy, więc może budzić automatyczny sprzeciw niektórych użytkowników.

Odświeżony został cały interfejs poczty elektronicznej Google'a. Czy na lepsze to już kwestia gustu, poza tym jednak w Gmailu dokonano kilku innych zmian.

Poprawione wątkowanie wiadomości

Nowe wątkowanie w GmailuNowe wątkowanie w Gmailu Fot. Google

Do poszczególnych maili dodano zdjęcie nadawcy (o ile uzupełnił je w swoim profilu Google). Teraz wątki wyglądają trochę bardziej jak rozmowa na czacie.

Układ interfejsu

GmailGmail Fot. Google

Google postanowił dać nam możliwość dostosowania wyglądu Gmaila do wielkości ekranu. A dokładniej - można zaznaczyć, czy korzystamy z poczty elektronicznej na dużym monitorze czy na netbooku. W zależności od tego do wyboru mamy 3 tryby: wygodny, zwarty i kompaktowy.

Nowe motywy

Motywy w GmailuMotywy w Gmailu Fot. Google

Mają być dostosowane do ekranów w wysokiej rozdzielczości. Znajdziemy w nich także nowe obrazy i odświeżone stare.

Poprawione wyszukiwanie

Wyszukiwanie w GmailuWyszukiwanie w Gmailu Fot. Google

Teraz można uszczegółowić dokładnie zakres wyszukiwania wiadomości w skrzynce, wybierając nadawcę, odbiorcę, temat, słowa kluczowe lub zakres dat.

Jeśli jeszcze nie macie nowego Gmaila, to pozostaje uzbroić się w cierpliwość (powinien trafić do wszystkich użytkowników w ciągu kilku dni). Możecie też przełączyć się na nowy wygląd w prawym dolnym rogu okna przeglądarki z otwartym Gmailem.

 
Więcej o: