Chmura Samsunga zostanie zaprezentowana już w maju?

Podobno ma być bardziej rozbudowaną usługą od iCloud.

Najważniejszy koreański dziennik biznesowy Maeil Business donosi, że trzeciego maja tego roku, Samsung pokaże światu swoją nową usługę - chmurę S-Cloud. Dziennik powołuje się przy tym na oficjalne dokumenty, które miały wyciec od producenta.

Wielu szczegółów na temat S-Cloud niestety nie poznaliśmy. Maeil Business donosi jedynie, że podstawowa wersja usługi powinna oferować ponad 5 GB przestrzeni. Sama usługa ma też oferować płatny i bezpłatny dostęp do popularnych seriali, muzyki i filmów pełnometrażowych. Z S-Cloud podobno będzie można korzystać na dużej części urządzeń Samsunga, czyli laptopach, tabletach i smartfonach. Chmura podobno nie będzie posiadała żadnych ograniczeń dotyczących plików, które możemy w niej przechowywać, a partnerem technologicznym Samsunga w całym przedsięwzięciu ma być Microsoft.

Jeśli data ta potwierdzi się, to albo usługa zostanie pokazana w trakcie konferencji, na której prawdopodobnie zobaczymy także Samsunga Galaxy S III , albo wydarzenie będzie poświęcone nie urządzeniu, a nowej usłudze. Do trzeciego maja nie zostało dużo czasu. Pozostaje nam więc już tylko uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

[za: The Verge ]

Więcej o: