To jeden z najdziwniejszych produktów sprzedawanych przez Apple. Spodziewaliście się tego?

Apple eksperymentuje z rzeczywistością rozszerzoną. W jego sklepie można kupić produkt, który od dłuższego czasu oferuje Google.

Jednym z wniosków jakie zawarliśmy w naszym podsumowaniu targów CES 2016, które obyły się na początku roku w USA, jest to, że rok 2016 jest rokiem rzeczywistości rozszerzonej. Apple dał nam kolejny powód, by potwierdzić tę tezę.

Przeczytaj też: O rzeczywistości wirtualnej możemy zapomnieć, chyba, że...

W internetowym sklepie Apple'a pojawił się produkt o nazwie  View-Master . To zestaw będący odpowiednikiem Google Cardboard - kartonowych okularów rzeczywistości wirtualnej.

Co ciekawe, View-Master do prawidłowego działania potrzebuje oprogramowania Cardboard. Jest to więc niemal identyczne urządzenie. Różni się jedynie tym, że jest wykonane z plastiku.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Google już teraz pracuje nad ulepszoną wersją swoich okularów VR. Nowa wersja ma być bardziej profesjonalna i wygodniejsza.

Nie tylko dla dzieci

Nam nazwa produktu zbyt wiele nie mówi, ale View-Master w USA zna każde dziecko. Urządzenie to jeszcze przed erą smartfonów, służyło do zabawy z obrazami stereoskopowymi. Apple twierdzi jednak, że jego gadżet, kosztujący 29,99 dol., nie jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Ma pozwolić użytkownikom smartfonów na zapoznanie się z możliwościami rzeczywistości wirtualnej.

Z doniesień prasowych wiemy, że Apple intensywnie pracuje nad własnymi rozwiązaniami związanymi z tą dziedziną. Firma ma już na koncie kilka przejęć i patentów. Na efekty tych wysiłków, znając Apple, przyjdzie nam pewnie poczekać.

 

za T echInsider

O ludziach, którzy tworzyli sukces Apple, przeczytaj w książkach >>

Więcej o: