Manubia.pl - monitorowanie konkurencji na Allegro

Manubia to nowy serwis, przeznaczony dla sprzedawców na Allegro. Pozwala sprawdzać statystyki sprzedaży czy zainteresowanie kupujących danym produktem. Ciekawostka jednak polega na tym, że Manubia przedstawia wyniki nie nasze, a konkurencji.

Konkurencja na serwisie aukcyjnym Allegro nie ma zbyt wielkiego pola do popisu. Właściwie najważniejszym elementem który może przyciągać potencjalnych użytkowników jest cena produktu. Tej zaś nie można przecież obniżać w nieskończoność. Jak bezboleśnie wyforsować się przed konkurencję? Tu właśnie chce pomóc Manubia .

Serwis pozwala wygenerować raport na temat dowolnego sprzedawcy na Allegro , w którym znajdą się informacje takie jak na przykład ilość i wartość sprzedawanych przez niego przedmiotów. Raporty mogą być kategoryzowane według wybranego czasu, słów kluczowych albo kategorii produktów. Innymi słowy - Manubia daje całkiem niezły wgląd w zaplecze wybranych osób na Allegro.

Jak powiedział nam Konrad Latkowski, przedstawiciel Manubia.pl, informacje prezentowane przez serwis mogą być wykorzystywane przez każdego sprzedawcę na Allegro.

Dane prezentowane przez Manubia są tak samo przydatne dla początkujących sprzedawców, którzy chcą wybadać czy rynek w którym chcą sprzedawać jest w ogóle opłacalny. Średnim i dużym sprzedawcom Manubia pozwala analizować konkurencje. Nie tylko porównywać się z nią, ale wyłapywać ciekawe trendy i pomysły. (...) Jesteśmy przekonani, że każdy kto poważnie myśli o e-biznesie chce świadomie poruszać się po rynku, rozwijać się, uczyć się na cudzych błędach.

Jak czytamy na stronie serwisu, informacje gromadzone w raporcie są dostępne publicznie, a zatem legalne. Jeśli jednak sami jesteście sprzedawcami na Allegro i już palicie się do przetestowania nowego narzędzia to wiedzcie, że serwis Manubia jest płatny. Opcje abonamentów są trzy - od 59 zł na miesiąc (najmniejsza liczba monitorowanych sprzedawców) do 254 zł (możliwość sprawdzania wyników 20 sprzedawców).

Więcej o: