Google podpowie, jaki smartfon jest dla ciebie idealny

Google uruchomił nową usługę dla osób, które nie są do końca przekonane jaki smartfon wybrać. Potrzebujesz czegoś do pracy, do grania czy oglądania filmów?

Zdarza się, że osoby kupujące smartfon nie do końca wiedzą, co kupują. Opierają się na opiniach znajomych, dostępności telefonów w promocjach. Tak naprawdę jednak warto poświęcić trochę czasu i znaleźć smartfon dopasowany do naszych potrzeb.

Wybierz smartfonWybierz smartfon Fot. Google Fot. Google

Umożliwia to nowa usługa Google . Wybór telefonu zaczynamy od określania do czego przede wszystkim ma służyć. Kiedy wybierzemy np. opcję "Robienie zdjęć" system spyta nas jak często je robimy - 5 razy w tygodniu, 20 a może ponad 40? Zostaniemy też spytani o to, co w aparacie ma dla nas szczególne znaczenie: szybkość robienia zdjęć i ich wysokość jakość i/lub nieprzeciętny aparat przedni do robienia selfie.

W podobny sposób zaznaczamy odpowiedzi w wybranych przez siebie kategoriach, a następnie klikamy "Pokaż mi telefony". Zobaczymy trzy pozycje wraz z opisem. Nad nimi pojawi się ważne menu - możemy tu zmieniać rozmiar smartfonów (mały, średni, duży) oraz ich cenę. Możemy też wybrać gwiazdkę - wtedy system zaprezentuje nam najnowsze modele.

Usługa Google nie zawsze będzie więc proponować nam smartfony takie jak LG G4 czy Nexus 6. Jeśli określimy nasz budżet jako "niski" na liście pojawią się pozycje takie jak Samsung Galaxy S3 czy Alcatel One Touch Fierce 2.

Każdy z zaproponowanych nam smartfonów jest opisany według największych swoich zalet. I tak dla przykładu LG G4 potrafi robić duże zdjęcia (16MP), Nexus 6 jest "idealny do rozrywki" (ekran 6"), a Motorola Druid Turbo zapewnia najlepszą jakość rozmów.

Nowa usługa Google przyda się zarówno tym, którzy zna smartfonach się nie znają, jak i tym, którzy chcą szybko porównać określone modele, czy znaleźć alternatywy dla poszczególnych urządzeń.

Więcej o: