Varsovia - poznajcie projekt koncepcyjny luksusowej limuzyny z Polski

Oto piękne luksusowe auto zaprojektowane przez podwarszawskie studio projektowe Kadler, które już wkrótce może trafić do limitowanej produkcji. Jego autorzy zapowiadają wykorzystanie najnowszych dostępnych technologii i gwarantują niezrównany komfort podróżowania. Rzućmy bliżej okiem na Varsovię.
Varsovia Varsovia źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - stylistyka

Varsovia nawiązuje stylistyką do swojego pochodzenia. Symbolem auta jest Sawa, czyli legendarna syrena widniejąca w herbie stolicy Polski. Na masce pojazdu pojawi się zatem stosowna statuetka, a charakterystyczne przetłoczenia na karoserii oraz w środku mają przypominać łuski z ogona syreny.

Varsovia - wnętrze Varsovia - wnętrze źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - wnętrze

Skoro Varsovia ma być autem ekskluzywnym, nie mogło zabraknąć możliwości przeorganizowania układu miejsc w kabinie. Zrezygnowano z przedniego miejsca dla pasażera, dzięki temu uzyskano dodatkową przestrzeń dla jednego z pasażerów na tylnym siedzeniu. Drzwi samochodu dla łatwiejszego dostępu do środka otwierają się do góry. Części mające najwięcej styczności z dłońmi wykonane są z materiałów antyseptycznych.

Varsovia Varsovia źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - silnik

Jednostka napędowa Varsovii to hybryda silnika elektrycznego oraz jednostki spalinowej zasilającej znajdujące się w podłodze pojazdu akumulatory. Po ich wyczerpaniu pojazd może produkować energię z jednostki spalinowej. Oczywiście będzie możliwe ładowanie baterii z zewnętrznej stacji. Zasięg elektryczny wyniesie około 350 km, a zatankowanie paliwa konwencjonalnego zwiększy go o kolejne 500 km.

Varsovia Varsovia źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - konstrukcja

Poszycie karoserii i część elementów konstrukcyjnych zostanie wykonane z materiałów kompozytowych. Przewiduje się, że dzięki temu masa pojazdu nie powinna przekroczyć 2 ton. Producent Varsovii obiecuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h na poziomie około 5 sekund. Prędkość maksymalna jaką rozwinie auto ma znacznie przekraczać 200 km/h.

Varsovia Varsovia źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - komfort pasażera

Varsovia będzie w pewnym sensie spa na kółkach. O komfort pasażerów zadbają luksusowe fotele z 9 strefami do kalibracji, układem chłodzenia, ogrzewania, masażu i regulacji twardości. Szereg czujników i kamer rozpozna stan emocjonalny siedzących w środku osób. Auto będzie znać ich puls i oceni stan zmęczenia, a następnie dopasuje odpowiednią muzykę, oświetlenie oraz poziom twardości fotela.

Varsovia - wnętrze Varsovia - wnętrze źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - multimedia

W środku luksusowej polskiej limuzyny można urządzić mobilne biuro i centrum rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Dwa 19-calowe monitory po wyłączeniu są w 90% przezroczyste i kiedy ich nie będziemy potrzebować powędrują na szklany dach Varsovii wyświetlając na nim dowolne obrazy. Oczywiście na pokładzie nie mogło zabraknąć satelitarnego internetu, tabletu, klawiatury oraz myszki.

Varsovia Varsovia źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - kiedy premiera

Varsovia Motor Company zamierza pokazać pełnowymiarowy prototyp Varsovii na jednej ze światowych wystaw motoryzacyjnych. Jeśli projekt spotka się z pozytywnym odbiorem, małoseryjna produkcja rozpocznie się po 2018 roku. Rocznie ma być produkowanych jedynie 50 egzemplarzy auta.

Varsovia Varsovia źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - mnóstwo opcji

Każdy z egzemplarzy Varsovii będzie można opancerzyć zgodnie z najwyższą vipowską normą B7 i dobrać jego wyposażenie indywidualnie do potrzeb klienta. Zespół projektantów będzie w stanie stworzyć od podstaw wygląd felg, dobrać materiały wykończeniowe (drewno, skóra, aluminium, srebro, skały mineralne), a także skonfigurować działanie systemu multimedialnego na pokładzie auta.

Varsovia Varsovia źródło: Varsovia Motor Company

Varsovia - więcej informacji

Jesteście ciekawi jak rozwinie się projekt polskiej 'superlimuzyny'? Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie Varsovii oraz na profilu Varsovia Motor Company na Facebooku.

Więcej o: