Oferują najtańsze konta osobiste w Polsce. Ale wkrótce mają zniknąć. Szykuje się zmiana na rynku bankowym

Jak wynika z informacji Dziennika Gazeta Prawna, z rynku wkrótce znikną marki Bank Smart i BIZ Bank. Obie należą do FM Banku PBP. Zastąpi je nest Bank lub nestusBank.

FM Bank PBP planuje likwidację marek Bank Smart i BIZ Bank i zastąpienie ich nową - donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Według informacji DGP, FM Bank PBP zgłosił w ostatnich miesiącach w Urzędzie Patentowym nazwy nest Bank oraz nestusBank. To może sugerować nazwę nowej marki banku.
 
W ogóle FM Bank PBP szykuje nowe otwarcie. - Opracowaliśmy zupełnie nową koncepcję. Stawiamy na bank, który będzie bliski rodzinie - deklaruje w rozmowie z DGP Bartosz Chytła, Wiceprezes Zarządu banku.
 
W planach jest m.in. mocny rozwój sieci oddziałów. Do obecnych ok. 50 placówek ma dołączyć ok. 300 oddziałów franczyzowych.
 
Wiceprezes Chytła obiecuje, że bank nie zrezygnuje z dotychczasowych klientów. Chce jednak wejść mocniej m.in. w rynek kredytów konsumpcyjnych.
 
Bank Smart ma już w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Przez pewien czas oferował też chwilówki (SMART Pożyczki) - pieniądze w 15 minut, do 1 000 zł na miesiąc. Koszt takiej pożyczki wynosił 20 zł za każde pożyczone 100 zł.
 
BIZ Bank kojarzy się głównie z obsługą klientów biznesowych, szczególnie małych firm. Marka Bank Smart skierowana jest do klientów detalicznych. Znana jest przede wszystkim osobom, które nie chcą przepłacać za konto osobiste. Jest jednym z nielicznych banków, w których bezwarunkowo darmowe jest prowadzenie rachunku oraz użytkowanie karty do niego i wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju.
 
Bank Smart ruszył dwa lata temu. Od początku był przedstawiany jako „dyskont finansowy urodzony na smartfony”, jego klienci mogli korzystać wyłącznie z systemów bankowości internetowej, mobilnej i telefonicznej. Pierwszą jaskółką zmian było udostępnienie im w lipcu br. także sieci ok. 50 oddziałów z logo BIZ Banku.

Więcej o: