"Twardy Brexit" bije w funta. Spadł do najniższego poziomu od 31 lat

Funt w notowaniach do dolara przebił we wtorek rano 31-letnie minimum, na które spadł po referendum. Inwestorzy boją się "twardego Brexitu".

We wtorek rano brytyjska waluta przebiła poziom z 6 lipca br., kiedy osiągnęła 31-letnie minimum. Kurs wobec dolara spadł do 1.2775. Funt osłabiał się wobec wszystkich 31 głównych walut.

Funt osłabiał się wobec wszystkich 31 głównych walut już od poniedziałku. Podawany przez Bloomberga Indeks Funta miał najgorszy wynik od 2004 r., kiedy agencja rozpoczęła jego obliczanie. Wskaźnik, który odnosi funta do siedmiu najważniejszych walut na świecie, stracił od początku roku 17 proc. Brytyjska waluta osłabia się także wobec polskiego złotego. 

Twardy Brexit to słaby funt

Osłabienie brytyjskiej waluty do reakcja na słowa premier Theresy May, która w pierwszym kwartale 2017 r. zapowiedziała formalne rozpoczęcie procesu wyjścia z Unii Europejskiej. Powołała się przy tym na paragraf 50. Traktatu Lizbońskiego, zgodnie z którym członkostwo w UE ustaje najpóźniej po dwóch latach od złożenia takiego wniosku.

Zdaniem komentatorów to zapowiedź „twardego Brexitu” bez swobody przepływu osób.  - Twardy Brexit powoduje wyprzedaż funta - zauważył cytowany przez Bloomberga Neil Jones, szef w dziale sprzedaży europejskich funduszy hedgingowych w Mizuho Bank Ltd. w Londynie. - Rząd nie widzi potrzeby różnicowania twardego i miękkiego Brexitu, ale rynek na pewno tak.

Funt będzie jeszcze tańszy

Przedstawiciele instytucji finansowych są zdania, że kolejne minima funta są jedynie kwestią czasu. Negatywną reakcję inwestorów może pogłębić deklaracja premier May, że brytyjski rząd nie będzie komentował stanu rozmów z Unią Europejską.Więcej o:
Komentarze (59)
"Twardy Brexit" bije w funta. Spadł do najniższego poziomu od 31 lat
Zaloguj się
 • lazy_bones

  Oceniono 16 razy 8

  Czyli że spekulanci zainwestują sobie teraz w funta, a potem wystarczy wszystko przywrócić do porządku i kabza pełna.

 • foreks

  Oceniono 7 razy 7

  Jak zwykle Sorosowka zapomniala dodac, ze wszystkie TRZY IDNESKY DLA BLUE CHIPS, MIDS I SMALL CAPS PIERWSZY RAZ OD 17 LAT ZANOTOWALY DZIES HISTORYCZNE SZCZYTY. Frajerzy jak zwykle manipuluja.

 • eryk777

  Oceniono 2 razy 2

  Nic im nie będzie. Niedawno odkryli w Anglii jedne z największych nowych złóż ropy naftowej na świecie. Są zabezpieczeni na dziesięciolecia. Zawsze mieli farta. Beda wyalienowani w Europie ale to snoby i nie będzie im to przeszkadzać.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz 1

  super wiadmosc , juz ztego skorzystalem kupujac bilety lotnicze z LAX do Johanesburga VIrgin Atlantic za 800 dolcow na osobe . Mysle ze zrobie wycieczke rowniez do Anglii , przebicie dolara jest swietne

 • icc217

  0

  Dzis wytapetowalem jedna sciane w kiblu funtami. Fuck the queen!

 • rikol

  Oceniono 3 razy -3

  Bardzo dobra wiadomość dla brytyjskiej gospodarki

 • alejagwiazd

  Oceniono 3 razy -3

  Jak juz wypedzicie nas Polakow to wtedy wynoscie sie z Polski pijaki - perełka brytyjskiej mlodziezy. Mam nadzieje , ze Irlandia sie zjednoczy a Szkocja oglosi niepodleglosc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX