Biedronka rozpoczyna sprzedaż... gramofonów i płyt winylowych

Audiofile już teraz zgrzytają zębami, ale reszta fanów muzyki zapewne zaciera ręce z radości. W sklepach popularnego dyskontu pojawią się wkrótce w sprzedaży tanie gramofony marki Hykker oraz kolekcja płyt winylowych.

Lada moment klienci Biedronki mogą zacząć polowanie wśród sklepowych półek dyskontów tej marki na przystępne cenowo gramofony marki Hykker (w cenie zaledwie 159 złotych) oraz kolekcję kilkunastu płyt winylowych znanych artystów. Cena nośników na tle rynkowych nie jest zbyt wygórowana - wynosi raptem 44,99 zł za sztukę.

Trzeba przyznać, że nawet bardziej wytrawni fani muzyki znajdą w winylowej ofercie Biedronki coś dla siebie. Jak wynika z promocyjnej gazetki dyskontu, będzie można nabyć dobrze znane albumy popowe, rockowe oraz jazzowe. Winylowa oferta Biedronki startuje w czwartek 15 grudnia. 

Winyle w Biedronce, oferta od 15 grudniaWinyle w Biedronce, oferta od 15 grudnia Screen z Gazetki Biedronki

Taki zabieg Biedronki nie powinien nikogo dziwić. Coraz więcej znanych sieci handlowych sięga po winyle. Po latach leżenia na strychach i w piwnicach czarne płyty wracają znów do łask, stanowiąc przykładowo atrakcyjny prezent gwiazdkowy lub urodzinowy.

Gwałtowny wzrost popularności widać również w statystykach sprzedaży tego typu nośników. Jak podało jakiś czas temu zrzeszenie ERA (Entertainment Retailers Association) sprzedaż płyt winylowych była po raz pierwszy w historii wyższa, niż nagrań cyfrowych. Mało tego, w ubiegłym roku czarne płyty wygenerowały więcej dochodu dla brytyjskich artystów, niż YouTube.

Czytaj też: Winyle wracają do łask? Sprzedaż większa niż MP3. A zyski wyższe niż z Youtube'a

Więcej o: