Koniec z ciepłymi posiłkami w Pendolino. PKP Intercity rezygnuje z dodatkowych wygód

Od 11 grudnia, kiedy obowiązuje nowy rozkład jazdy, PKP Intercity nie serwuje już ciepłych posiłków pasażerom pierwszej klasy w Pendolino.

Specjalne menu dla pasażerów pierwszej klasy Pendolino wprowadzono rok temu. Przygotowano ofertę śniadaniową oraz obiadową, w której podróżujący miał do wyboru jedno z trzech dań. Zestawy zmieniały się co dwa tygodnie.

Jak podkreślał były prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz, była to odpowiedź na potrzeby pasażerów, którzy oczekują niestandardowej oferty i serwisu na najwyższym poziomie.

Brak ciepłych posiłków, za to szybciej

Powołany w marcu nowy zarząd PKP Intercity wycofał się jednak z tych propozycji i ciepłych posiłków w cenie biletu dla pasażerów 1. klasy już nie ma.

PKP Intercity wprowadziło zmianę w ofercie gastronomicznej w pociągach kategorii Expres InterCity Premium oraz Express InterCity z momentem wejścia nowego rozkładu jazdy, czyli od 11 grudnia.

Wagon II klasy w pociągu Pendolino przypomina trochę wnętrze samolotuWagon II klasy w pociągu Pendolino przypomina trochę wnętrze samolotu ADAM STĘPIEŃ/AG

Serwowane w cenie biletu dania na pokładach Pendolino będą na zimno. Jak wyjaśnia "Rynkowi Kolejowemu" rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak, dzięki temu skraca się czas oczekiwania na posiłek, a oferta jest bardziej różnorodna. Pasażer ma do dyspozycji jedno z trzech dań śniadaniowych i jedno z czterech dań dziennych. Podawane są zarówno posiłki mięsne, jak i wegetariańskie. Podróżujący mają możliwość zamówienia dania w późniejszym czasie niż podstawowy serwis.

W pierwszej klasie pociągów Express InterCity pasażerowie dostają ciastko typu muffin i napój.

InterCity bez wagonów restauracyjnych

Niestety, świąteczne podróże częścią pociągów InterCity mogą się odbywać również z pustym żołądkiem. Wiele z nich nie jest bowiem wyposażonych w wagony restauracyjne. W efekcie pasażerowie w ogóle nie będą mogli kupić ciepłego posiłku. Nie ma takich wagonów na przykład w składach do Szczecina i części składów do Berlina.

Więcej o:
Komentarze (37)
Koniec z ciepłymi posiłkami w Pendolino. PKP Intercity rezygnuje z dodatkowych wygód
Zaloguj się
 • norman67

  Oceniono 18 razy 14

  Wifi dajcie, a nie cieple dania!

 • sigit

  Oceniono 11 razy 7

  Od trzech króli obniżają temperaturę do 15stC, bo wiosna się zbliża. W lutym zamykają toalety, bo będzie cieplej i można sikać przez okna. Na poważniejsze sprawy - przynieś woreczek dla psa. bo pędziolino schodzi na psy.

 • egonw3

  Oceniono 3 razy 3

  To był ostatni argument za horrendalnie drogą pierwszą klasą... Bo rozumiem, że cena nie spadła, więc de facto to jest podwyżka.

 • warszawa1967

  Oceniono 4 razy 2

  Wystarczył rok i cofnęliśmy się o 5 lat. Za kolejny rok będziemy podróżować składami z lokomotywą na węgiel.

 • katarzynatlalka

  Oceniono 4 razy 2

  Kolej(na) dobra zmiana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX