Kolejna sieć sklepów podnosi płace. Nowy pracownik nie zarobi mniej niż 2,6 tys. zł

Podwyżki w Kaufland Polska wynegocjowała Międzyzakładowa Organizacja Wolnego Związku Zawodowego Zmiana Jedność Pracownicza. Ustalenia gwarantują wzrost płac w ciągu najbliższych dwóch lat oraz zwiększenie zatrudnienia.

Od 1 marca w sieci Kaufland Polska osoba rozpoczynająca prace otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2600 zł, po 6 miesiącach 2700 zł, po roku 2800 zł a po 2 latach 2900 zł. Plan podwyżek dotyczy również obecnych pracowników, których wynagrodzenia nie przystają do ustalonych progów.

Kaufland jest kolejną siecią handlową po Biedronce, Ikei i Lidlu, która podjęła decyzję o wzroście płac.

Tesco

Negocjacje płacowe trwają również w Tesco. Związkowcy z NSZZ "Solidarność" chcą podwyżki o 350 zł brutto dla pracowników podstawowych i o 200 zł m.in. dla kierowników sklepów i ich zastępców. Ponadto „Solidarność” wnosi o wypłatę nagród jubileuszowych (np. 50 proc. wynagrodzenia dla osób pracujących 5 lat, 100 proc. dla osób pracujących 10 lat), a także dodatkowe czteromiesięczne odprawy w przypadku zwolnienia z przyczyn niedotyczących pracowników i 10-procentowe dodatki za każdą zmianę zakresu obowiązków.

Biedronka

Od 1 października 2016 r. pensja sprzedawcy-kasjera z trzyletnim stażem pracy wzrosła z 2,45 tys. do 2,6 tys. zł brutto. Natomiast najniższe wynagrodzenie pracownika rozpoczynającego pracę na etat na stanowisku sprzedawca-kasjer wynosi 2300 zł brutto. 

Lidl

Początkujący pracownicy w Lidlu zarabiają od 2,4 do 2,8 tys. zł brutto. Zatrudnieni z dwuletnim stażem mogą  liczyć na zarobki w przedziale od 2,85 do 3,25 tys. zł brutto miesięcznie.

Początkujący menedżer nie zarobi mniej niż 4,4 tys. zł brutto miesięcznie. Po dwóch latach jego pensja może wzrosnąć do 6,8 tys. zł.

Ikea

Choć szwedzki koncern nie działa w branży spożywczej, to warto przywołać jego przykład. Do tej pory minimalna stawka godzinowa wynosiła tam 15 zł brutto za godzinę. Od stycznia tego roku skoczyła do 20 zł brutto za godzinę. Oznacza to, że nawet nowo przyjęta osoba zatrudniona w pełnym wymiarze zarobi ok. 3,3 tys. zł brutto. Pensja minimalna dla Warszawy ze względu na wyższe koszty utrzymania wynosi 4,4 tys. zł brutto.

 

 

Więcej o:
Komentarze (98)
Kolejna sieć sklepów podnosi płace. Nowy pracownik nie zarobi mniej niż 2,6 tys. zł
Zaloguj się
 • maciacho30

  Oceniono 12 razy 6

  To zapraszam do Czech, Słowacji! Tam na wstępie płacą każdemu 2500zł na rękę! Pracy masa!

 • scierplaminoga

  Oceniono 10 razy 6

  może by się to i zgadzało, ale pełne etaty w powyższych sklepach to rzadkość. Powiedzcie lepiej ile osób pracuje tam na pół etatu, lub na umowach zlecenie, czy o dzieło.

 • ulanzalasem

  Oceniono 13 razy 5

  Ile osób procentowo z całej załogi (bez dyrektorów, menadżerów) tyle zarabia ? Jaki procent % marketów pracuje na pełny etat, ilu mają pracowników na 3/4 czy 1/2 etatu lub na umowach śmieciowych ? Przyłóżcie się trochę dziennikarze...

 • wojtek1506

  Oceniono 4 razy 2

  Wspaniały Carefur Expres placi 2000pln / brutto/ oraz dodatek za pranie odzieży, ktorej nie oferuje .

 • 987ania

  Oceniono 4 razy 2

  centrum Zdrowia Dziecka, pielęgniarka po studiach magisterskich, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, 10 lat stażu - 2600 brutto. Witamy w Polsce!

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 14 razy 2

  Ludzie, do czego wam te smartfony i komputery są potrzebne, jeżeli nie potraficie w wyszukiwarce wpisać "kalkulator brutto netto"? Tylko żeby wrzucić na pejsbuga sielficzki własnej piczki?

 • Dawid Kruszniak

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd wy wzieliscie pensje LiDLa? Z kosmosu? 6lat tyram w tym obozie pracy ... Nawet nie jestem blisko tej dwuletnio stazowej pensji, zresztą co z tego że pracownicy marketów mają zarabiać więcej skoro więcej tracą zdrowia na nerwy które im fundują klienci niż to warte. Co roku są podwyżki, szkoda że także mówi się ciągle o poprawie warunków pracy chociażby przez zatrudnienia a prawda jest taka że z każdą podwyżka dochodzi 2razy wiecej obowiązków i jeszcze więcej chorych regulacji

 • Dariusz Kopeć

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma mowy ze by w marketach pracownicy byli zatrudnieni na cały etat tylko na 1/4 lub 3/4 z możliwością do pełnego etatu lecz z 1/4 to rzadkość a tym bardziej ze zatrudniani są bardziej studenci bo za nich market nie musi odprowadzać podatku

 • henio1946

  Oceniono 5 razy 1

  w drugiej połowie lat 60 tych pracowałem za 2000 zł papierosy sporty kosztowały 3.50 zł ale z polskiego tytoniu a nie ze śmieci babcia klozetowa miała 1500 zł na rękę premię do tego 30% trzynastkę też brała i nagrody a na pochód 1 majowy jak poszła też dostała 200 zł żyć nie umierać a teraz nawet nie ma gdzie się odlać kible poszły na sklepy fabryki na złom dla pieniędzy nawet na islam by przeszły aby mieć duże koryto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX