Największy niemiecki bank postanowił przeprosić klientów. W bardzo nietypowy sposób

Deutsche Bank oficjalnie przeprasza za zamknięcie kolejnego roku ze stratą. Wykupił we wszystkich największych gazetach w Niemczech całe strony, na których przeprasza za "poważne błędy".

W 2016 roku Deutsche Bank przyniósł stratę w wysokości 1,4 mld euro. Rok wcześniej było jeszcze gorzej, zamknął go 6,8 mld euro pod kreską. Ta rekordowa strata niemieckiego banku to efekt 5,4 mld euro kar, nałożonych w postępowaniach sądowych.

W październiku Deutsche Bank dogadał się z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Bank został ukarany za działania sprzed kilku lat - chodzi o niezgodną z prawem sprzedaż toksycznych instrumentów finansowych powiązanych z rynkiem kredytów hipotecznych.

Postępowania sądowe kosztowały Deutsche Bank także „renomę i zaufanie”, część najzamożniejszych i instytucjonalnych klientów w ostatnim czasie zdecydowała się go opuścić. Źle jest do tego stopnia, że niemiecki bank postanowił za wszystko przeprosić.

Nowy prezes odbudowuje zaufanie

Zaufanie do jednego z największych banków na świecie stara się odbudować nowy prezes John Cryan, który w lipcu 2015 roku zastąpił na tym stanowisku Anshu Jaina.

Cryan podpisał się pod listem, który został opublikowany we wszystkich najbardziej liczących się niemieckich czasopismach. Wyraził w nim „głęboki żal” z tego powodu, że działalność banku nie spełniła „naszych standardów”. Uznał też za „nieakceptowaną” politykę związaną z działalnością hipoteczną w USA w latach 2005-07.

Jak Cryan wyjaśnił w liście, za szkody wyrządzone klientom i inwestorom odpowiada „kilku pracowników”. – Zarząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by ustrzec się od ponownego wystąpienia takich zdarzeń – napisał.

Więcej o:
Komentarze (22)
Wielki niemiecki bank postanowił przeprosić klientów. W bardzo nietypowy sposób
Zaloguj się
 • dziuraweportki

  Oceniono 4 razy 4

  rozumiem, że bank wydał kolejne miliony swoich klientów na tą reklamę w mediach, czy za to też przeprosi ?

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  "Bank został ukarany za działania sprzed kilku lat - chodzi o niezgodną z prawem sprzedaż toksycznych instrumentów finansowych powiązanych z rynkiem kredytów hipotecznych."

  Nic się nie martwcie chłopaki, odbijecie sobie niedługo. Machaniczna Pomarańcza zwana Trump właśnie podważa Dodd–Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act, bo podobno za trudno pożyczać...

 • wg70

  Oceniono 3 razy 1

  Oby Unia Europejska chroniła kiedyś, chociaż w połowie, tak swoich obywateli tak jak robi to USA

 • phugoid

  0

  tja, kilku pracowikow, z tragarzami...

 • dr_bloger

  0

  A co ma amerykański departament do niemieckiego banku? Hitler się w grobie przewraca. Nie otake Niemcy walczył.

 • rownowaznik

  0

  Nie wiem, czy na miejscu osoby poszkodowanej, jeszcze bardziej by mnie takie działania nie wku...ły.

 • lukamipisze

  Oceniono 6 razy 0

  "Bank został ukarany za działania sprzed kilku lat - chodzi o niezgodną z prawem sprzedaż toksycznych instrumentów finansowych powiązanych z rynkiem kredytów hipotecznych."

  Panie Karolu doprecyzujmy: Chodziło o tzw kredyty frankowe.
  banki w Niemczech tak samo jak banki w Polsce oszukiwały klientów na kredytach tzw frankowych i na derywatach które z nich tworzyły.

  Niektórzy z iq < 60 nadal myslą ze widziały gały co brały...

 • mocno_kwasny

  Oceniono 4 razy 0

  czekamy na oswiadczenie szefa VW ... moze zaczynac sie tak.
  Drodzy Europejczycy mimo ze was wydymalismy wcale nie zamierzamy oddac naszej kapusty :-) tak nam dopomoz Merkel i Donald Tusk

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX