Ministerstwo Finansów: www.ministerfinansow.pl to nie my

Piotr Skwirowski
- Dostępna w internecie strona www.ministerfinansow.pl nie jest oficjalną stroną Ministerstwa Finansów. Resort nie ponosi odpowiedzialności za treści tam publikowane - ostrzega Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej www.mf.gov.pl.

Coraz częściej w internecie można trafić na strony, które udają strony ministerstw czy urzędów państwowych. Dodane godło państwowe, kolorystyka biało-czerwona i nazwa zbliżona do nazwy urzędu państwowego, mają uwiarygodniać stronę w oczach jej użytkowników. Zwykle chodzi o wyłudzenie pieniędzy. Tak jest ze stronami, które podszywają się pod różne państwowe rejestry. Próbują przekonać przedsiębiorców, że rejestracja w ich "rejestrze" jest narzucona jakąś ustawą i obowiązkowa. Liczą za to zwykle kilkaset złotych. I choć oczywiście "rejestracja" na takiej stronie nie jest obowiązkowa, nie narzucają jej żadne przepisy, część przedsiębiorców daje się złapać na haczyk i za taką "usługę" płaci. Robią to nawet jeśli mają wątpliwości, dla świętego spokoju.

Inne strony oferują usługi, których wiarygodność próbują podnieść podszywając się pod urzędy państwowe. Nazwa zbliżona do tej państwowej ma sprawić, że przedsiębiorca uwierzy, że to co dostaje ma większą wartość. Gwarantowaną przez państwo. Tak nie jest. A płacić trzeba.

Ministerstwo Finansów ostrzega

 

Zajrzeliśmy na stronę www.ministerfinansow.pl. Jej właściciele sami o sobie piszą, że są portalem edukacyjno-finansowy, który "powstał z myślą o poszerzeniu dostępu opinii publicznej do informacji i opinii wpływających na ocenę wiarygodności podmiotów gospodarczych". Oferują między innymi sprawdzanie wiarygodności firm. Można tam też znaleźć taką oto opinię, jak twierdzi portal, użytkownika serwisu: „Miałem wątpliwości co do wiarygodności nowego kontrahenta, z którymi mieliśmy podpisać kontrakt, angażując nasze aktywa przed zapłatą faktur. Dzięki dostarczonej opinii Ministra Finansów mogliśmy dowiedzieć się, że nasz potencjalny klient to spółka widmo”.

Zrzut strony www.ministerfinansow.plZrzut strony www.ministerfinansow.pl www.ministerfinansow.pl

Ministerstwo Finansów, to prawdziwe, ostrzega wprawdzie, że to nie jego strona, ale zapewne wielu przedsiębiorców nie zauważy różnicy. I naprawdę będzie liczyć na to, że opinie na temat ich kontrahentów rzeczywiście dostarczy Minister Finansów.

 

Więcej o:
Komentarze (10)
Ministerstwo Finansów: www.ministerfinansow.pl to nie my
Zaloguj się
 • pavise

  Oceniono 10 razy 4

  Czytelnicy gazety są bardzo zawiedzeni. Światowej klasy biznesmeni, świeżo po ukończonym gimnazjum nie wiedzą o czymś takim jak gov w adresie. Proszę państwa mamy rok 2000, internet dopiero raczkuje w Polsce i dlatego mamy takie problemy. P.S. w 1999 roku na lekcji WoSu nauczyciel powiedział mi czym się różnią strony rządowe od zwykłych. Niech żyje gimnazjum, symbol edukacyjnej fontanny Polaków wg czerskiej.

 • i.l

  Oceniono 1 raz 1

  co by nie mówić, to jest to ordynarne podszywanie się i jeśli brak w kodeksie paragrafu, to mieszkamy łagodnie mówiąc w dziwnym kraju. Logika naszego prawa jest niezgłębiona.

 • mariuszdd

  Oceniono 1 raz 1

  A łapią za ściągnięcie gó...anego filmu a tu nic

 • tia666

  Oceniono 2 razy 0

  W UK zabronione jest nazewnictwem podszywanie sie pod instytucje publiczne i krolewskie koniec kropka

 • do_podziwu

  Oceniono 4 razy 0

  - Dostępna w internecie strona www.ministerfinansow.pl nie jest oficjalną stroną Ministerstwa Finansów - resort nie ponosi odpowiedzialnosci ,to moze ....minister -:)))

  Resort MSW ma na glowie "sledzenie" userow na gazeta.pl a ministerstwa i ministrow pilnuje ....prezes

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 2 razy 0

  Właśnie ostatnio się zastanawiałem czy nie zgłosić oszustów do prokuratury. Ale jest dokładnie tak jak podejrzewałem. Wprowadzanie w błąd, podszywanie się jest normą, a władzunia może jedynie ostrzegać. Państwo teoretyczne.
  Kto rejestruje Krajowy Rejestr Sądowy sp. z o.o. Ministerstwofinansów sp. z o.o. itp.

 • staryapacz

  Oceniono 3 razy -1

  Co do cholery dzieje się w tym państwie???? Dlaczego to nie jest ścigane!! PiS narzekał że Polska w ruinie. Sami jesteście w ruinie!!1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX