Nieoficjalnie: Pekao po repolonizacji nie chce już wspierać Jurka Owsiaka

Pekao było partnerem bankowym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 1999 roku. Ale - jak donosi serwis Cashless.pl - dłużej już nie będzie.

Jeżeli informacje podane przez Cashless.pl się potwierdzą, oznaczać to będzie koniec trwającej już 18 lat współpracy pomiędzy Pekao i fundacją stworzoną przez Jurka Owsiaka. Jak czytamy w serwisie internetowym Banku Pekao wspierał on WOŚP od 1999 roku.

Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Bank Pekao przekazywał Fundacji WOŚP darowiznę w wysokości 2 mln złotych. Jego pracownicy pracowali ponadto charytatywnie na rzecz Orkiestry w wybranych oddziałach banku i co roku przekazywali też indywidualne darowizny na rzecz WOŚP. Zebrana przez nich kwota była co roku powiększana przez Fundację UniCredit w ramach programu Dary do Pary (Gift Matching Program).

Bank pomagał również w przeszłości zorganizować Przystanek Woodstock.

Jest już inny bank?

Zerwanie współpracy pomiędzy Pekao a Jurkiem Owsiakiem nie jest, zdaniem Cashless.pl, zaskoczeniem. Spekulowano o tym od czasu, gdy bank został częściowo zrenacjonalizowany. Kontrolowane przez państwo PZU razem z Polskim Funduszem Rozwoju przejęły znaczący pakiet akcji od włoskiej Grupy Unicredit. W efekcie mają blisko 33 proc. akcji banku, co w praktyce oznacza, że bankowych menedżerów w Pekao wybierają politycy „dobrej zmiany”. A oni raczej nie darzą wielką sympatią Jurka Owsiaka i jego fundacji.

Na szczęście dla WOŚP i wspieranych przez nią dzieci, udało się już ponoć znaleźć innego partnera bankowego. Jego ogłoszenie, zdaniem serwisu Cashless.pl, ma nastąpić w najbliższym czasie.

Emilian Kamiński: Żeby nie być frustratem, zacząłem sam organizować sobie życie [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (365)
Nieoficjalnie: Pekao po repolonizacji nie chce już wspierać Jurka Owsiaka
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 89 razy 77

  Na bojkocie Orkiestry można jedynie stracić.

  "Mali ludzie nie potrafią dostrzegać wielkich rzeczy."

 • szabepio

  Oceniono 74 razy 70

  Jutro przenosze wszystkie srodki do banku gdzie nie ma pisdu. Owsiak uratowal mi syna. Nie daruję s.... m.

 • bamapo

  Oceniono 29 razy 25

  Pewnie teraz będą wspierać budowę jakiegoś pomnika smoleńskiego albo przekażą darowiznę Rydzykowi.

 • vito60

  Oceniono 27 razy 23

  Myślałem, że PKO nie wspierał Owsiaka, tylko chore dzieci. W Polsce polityka niszczy każdą inicjatywę. Kij wam w odbyt politycy "dobrej zmiany".

 • jamarcin

  Oceniono 28 razy 22

  Ludzie naprawdę dużo zniosą i do wielu rzeczy przywykną...ale jak będziecie wojować z WOŚP to tak jakbyście kopali niż sobie polityczną mogiłę....

 • Grzegorz Misiak

  Oceniono 24 razy 20

  Owsiak jest poza systemem a system NIE LUBI INDYWIDUALNOŚCI. Jak w ORWELLU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX