Carrefour sprzeda sklepy w Polsce? Polski oddział nie komentuje, centrala we Francji zaprzecza

Andrzej Mandel
W Polsce Carrefour radzi sobie coraz lepiej, ale sprzedaż polskich sklepów może podratować budżet całej grupy.

Za nieco ponad miesiąc, 23 stycznia Alexandre Bompard, dyrektor generalny Carrefour, ma przedstawić plan naprawczy dla całej Grupy Carrefour na świecie. Nie jest bowiem tajemnicą, że są rynki, na których Grupa ma problemy. Dotyczy to zwłaszcza Chin i Argentyny. W Chinach, pomimo zmian w logistyce i rozwoju mniejszych sklepów, straty Carrefoura systematycznie rosną.

Poprawiła się za to sytuacja w Polsce, gdzie Carrefourowi udało się poprawić wyniki, a w bieżącym roku odnotowano nawet istotny wzrost sprzedaży, zarówno dzięki usprawnieniu działalności, jak i mocnej kampanii reklamowej.

Oddziały na sprzedaż? Carrefour zaprzecza 

Według magazynu „Capital” Bompard zlecił trzem bankom inwestycyjnym analizę i ewentualną sprzedaż oddziałów Carrefoura w Argentynie, Chinach i w Polsce. Sprzedaż argentyńskiej i chińskiej działalności pozwoliłaby ograniczyć straty, podczas gdy sprzedaż polskich operacji Carrefoura podratowałaby budżet Grupy, która wciąż 45 procent obrotów ma na macierzystym, francuskim rynku.

Tymczasem Grupa Carrefour zaprzecza doniesieniom o możliwej sprzedaży aktywów. Polski oddział Grupy z kolei odmawia komentowania doniesień medialnych dotyczących Grupy Carrefour.

Placówka przyszłości

Polski Carrefour niedawno wzbogacił swoją sieć sklepów o supernowoczesną placówkę w warszawskim CH Atrium Promenada.

Sprzedaż polskiego Carrefoura rośnie szybko – na zakończenie pierwszego półrocza 2017 roku sieć odnotowała wzrost 8,8 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku.

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o: