Allegro Supermarket - to tu wkrótce będziesz kupował żywność przez internet? Wielkie plany giganta

Robert Kędzierski
Allegro planuje ekspansję na rynku sprzedaży żywności online. Wiemy co te zmiany mogą oznaczać w praktyce.

Allegro zamierza poszerzyć ofertę związaną ze sprzedażą żywności przez internet - twierdzi portal Wiadomości Handlowe. Ma o tym świadczyć zatrudnienie Jacka Palca, dotychczasowego prezesa bdsklep.pl, jednego z liderów branży e-grocery.

Doświadczenia z Amazona

Plany Allegro potwierdzać ma nie tylko wynajęcie eksperta związanego ze sprzedażą żywności przez internet. W sierpniu stery w Allegro przejmuje bowiem Francois Nuyts, który pracował na wysokich stanowiskach w brytyjskim, hiszpańskim i włoskim Amazonie.

Amazon umożliwia zakupy żywności przez internetAmazon umożliwia zakupy żywności przez internet Fot. Amazon.de

O tym, że gigant handlu na poważnie traktuje sprzedaż żywności świadczy zeszłoroczne przejęcie sieci marketów Whole Foods. Użytkownicy Amazona mogą robić spożywcze za pośrednictwem strony, mają też dostęp do specjalnych ofert w ramach usługi Amazon Prime. Usługa jest w pewnym zakresie dostępna dla mieszkańców Polski. Nie wszystkie towary dostępne w Amazonie są do nas dostarczane. 

Allegro Supermarket - to tu możesz robić zakupy

Według ustaleń WH Allegro nie stworzy nowego serwisu. Zamiast tego rozbuduje dział Allegro Supermarket. Od pewnego czasu jest on dostępny dla użytkowników. 

Allegro SupermarketAllegro Supermarket Fot. Allegro

Sprzedaż żywności przez internet w Polsce

Decyzja o ekspansji na rynku handlu żywnością przez internet wpisuje się w ogólny trend rynku. Z badań sklepu Frisco.pl wynika bowiem, że branża ta ma szansę na wzrost wynoszący nawet 25 proc. rocznie. Według badań e-shopper prognoza dla Polski przewiduje wzrost na poziomie 8 proc., aż do 2021 roku, kiedy to wartość sprzedaży internetowej wyniesie 13 miliardów dolarów. W Unii Europejskiej do roku 2025  wartość rynku ma wynieść 150 mld dolarów.

Czytaj też: Fenomen Aliexpress. Od nieznanego sklepu do groźnego rywala Allegro.

W Polsce liderem, wśród sklepów, które nie posiadają fizycznej sieci sklepów, jest właśnie Frisco. Supermarkety nie stronią jednak o sprzedaży żywności przez internet - prym wiedzie tu Carrefour - wskazuje go 43 proc. badanych. Z badań przeprowadzonych przez Eurostat wynika, że blisko 25 proc. obywateli Unii Europejskiej w ubiegłym roku kupiło żywność przez internet. 

Poprosiliśmy Allegro o komentarz do publikacji. Tekst zostanie zaktualizowany, gdy go otrzymamy. 

***

Zarobił miliony, a potem wystrzelił samochód w kosmos. Jakie są dalsze plany Muska?

Więcej o:
Komentarze (15)
Allegro Supermarket - to tu wkrótce będziesz kupował żywność przez internet? Wielkie plany giganta
Zaloguj się
 • Bonno 4321

  Oceniono 29 razy 21

  Allegro = wysokie koszty sprzedazy, bardzo wysokie prowizje. Brak komentarzy dla dwoch stron tranzakcji. Brak jakiegokolwiek wsparcia sprzedawcow. Jako sprzedawca nie polecam, bardziej oplaca sie inwestowac w rozwoj wlasnych sklepow online i ich promocje i pozycjonowanie.

 • artco1313

  Oceniono 8 razy 6

  Allegro jest tak samo dobre jak booking - do wyszukania oferty - dla wygody zakupu - dla "bezpieczeństwa" - ale jak ktoś chce mieć coś co najmniej 7% taniej dla towarów lub 20% taniej dla produktów to kontakt i zakupy lepiej zrobić bezpośrednio u sprzedawcy na jego stronie www lub emailem

 • hopsiupbec

  Oceniono 7 razy 5

  "Allegro planuje ekspansję na rynku sprzedaży żywności online."

  Już się rozpędziłem i kupię żywność na Alledrogo.

 • pilot.tv

  Oceniono 8 razy 4

  Kupno jedzenia w serwisie Allejuhta za cene 30% drozej? Tylko dla idiotów. Poza tym jakim cudem, bedac w Berlinie Allejuhta dostarczy mi moj zakupiony towar? Kurierzy na rowerkach? STOP dla Alledrogo!

 • xyz_xyz1

  Oceniono 5 razy 3

  Problem w tym iż to za bardzo niema sensu. Jaki ma sens zrobić zakupy jedzenie w Warszawie mieszkając w Łodzi lub Katowicach bo w Warszawie jest sprzedawca owej żywności. Zakup żywności ma sens o ile jest realizowany w markecie co ma magazyn 10 km od mojego miejsca zamieszkania i za 2- 3 godz.będę miał dostawcę z zakupami u siebie.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy 3

  Na allegro można kupić 1 oryginał Micallef męskiej EDP Yellow Sea -niszowa perełka, a jednocześnie tysiące oszustów hurtowo promuje i sprzedaje "chanelki-armanie-diory-pacorabanny" oryginalne chińskie podróbki testerów perfum po 99-129,99zł i Ciemny Lud kupuje aż furczy! Czy oni nie wiedzą, że lepiej kupić oryginał tanią Escadę albo Davidoff czy cokolwiek innego-byle nie od sprzedawców podróbek D&G za 120zł, bo oni tanie zapachy te mają podróbki sprzedawane, niż płacić tyle a podróbę? Przecież lepiej nawet kupić naturalny olejek eteryczny o przyjemnym zapachu niż te przemysłowe podróby. Nie wiedzą, że to obciach mieć coś takiego, a kto uzywa oryginałów to smród podróbek niestety także poczuje-bo nie mają nic wspólnego z oryginałem poza podobieństwem butelki.

 • zhu1992

  Oceniono 3 razy -1

  Zapraszam na polski darmowy serwis ogłoszeniowy jupee pl

 • kataryniarski

  Oceniono 31 razy -5

  Kupuje żywność online od 3 może nawet 4 lat, głownie w P&P i Tesco, ale wcześniej w Almie i nie wyobrażam sobie teraz stania w kolejce w upale za spoconym Januszem z sześciopakiem Żubra (w puszce!), który zamiast zapłacić, jak typowy analfabeta i nieuk, wystawia łapę brudną z garścią moniaków do kasjerki i: "pani se weźmnie" :D :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX