Allegro Supermarket - to tu wkrótce będziesz kupował żywność przez internet? Wielkie plany giganta

Robert Kędzierski
Allegro planuje ekspansję na rynku sprzedaży żywności online. Wiemy co te zmiany mogą oznaczać w praktyce.

Allegro zamierza poszerzyć ofertę związaną ze sprzedażą żywności przez internet - twierdzi portal Wiadomości Handlowe. Ma o tym świadczyć zatrudnienie Jacka Palca, dotychczasowego prezesa bdsklep.pl, jednego z liderów branży e-grocery.

Doświadczenia z Amazona

Plany Allegro potwierdzać ma nie tylko wynajęcie eksperta związanego ze sprzedażą żywności przez internet. W sierpniu stery w Allegro przejmuje bowiem Francois Nuyts, który pracował na wysokich stanowiskach w brytyjskim, hiszpańskim i włoskim Amazonie.

Amazon umożliwia zakupy żywności przez internetAmazon umożliwia zakupy żywności przez internet Fot. Amazon.de

O tym, że gigant handlu na poważnie traktuje sprzedaż żywności świadczy zeszłoroczne przejęcie sieci marketów Whole Foods. Użytkownicy Amazona mogą robić spożywcze za pośrednictwem strony, mają też dostęp do specjalnych ofert w ramach usługi Amazon Prime. Usługa jest w pewnym zakresie dostępna dla mieszkańców Polski. Nie wszystkie towary dostępne w Amazonie są do nas dostarczane. 

Allegro Supermarket - to tu możesz robić zakupy

Według ustaleń WH Allegro nie stworzy nowego serwisu. Zamiast tego rozbuduje dział Allegro Supermarket. Od pewnego czasu jest on dostępny dla użytkowników. 

Allegro SupermarketAllegro Supermarket Fot. Allegro

Sprzedaż żywności przez internet w Polsce

Decyzja o ekspansji na rynku handlu żywnością przez internet wpisuje się w ogólny trend rynku. Z badań sklepu Frisco.pl wynika bowiem, że branża ta ma szansę na wzrost wynoszący nawet 25 proc. rocznie. Według badań e-shopper prognoza dla Polski przewiduje wzrost na poziomie 8 proc., aż do 2021 roku, kiedy to wartość sprzedaży internetowej wyniesie 13 miliardów dolarów. W Unii Europejskiej do roku 2025  wartość rynku ma wynieść 150 mld dolarów.

Czytaj też: Fenomen Aliexpress. Od nieznanego sklepu do groźnego rywala Allegro.

W Polsce liderem, wśród sklepów, które nie posiadają fizycznej sieci sklepów, jest właśnie Frisco. Supermarkety nie stronią jednak o sprzedaży żywności przez internet - prym wiedzie tu Carrefour - wskazuje go 43 proc. badanych. Z badań przeprowadzonych przez Eurostat wynika, że blisko 25 proc. obywateli Unii Europejskiej w ubiegłym roku kupiło żywność przez internet. 

Poprosiliśmy Allegro o komentarz do publikacji. Tekst zostanie zaktualizowany, gdy go otrzymamy. 

***

Zarobił miliony, a potem wystrzelił samochód w kosmos. Jakie są dalsze plany Muska?

Więcej o: