LOT reaguje na remonty dróg i trasy kolejowej do Lublina. Od września superszybkie połączenie

Regularne loty między Warszawą a Lublinem ruszą już we wrześniu. LOT wykorzystuje szansę, by przejąć pasażerów od kolei, a także liczy na kierowców, którzy mają dość remontów na lubelskiej trasie.

Od 3 września z Lublina do Warszawy i odwrotnie będzie można dotrzeć samolotem. Tego dnia odbędzie się pierwszy od ponad 3 lat rejsowy lot między tymi miastami. Ostatni na tej trasie odbył się w styczniu 2015 roku, gdy tani przewoźnik Eurolot postanowił zawiesić połączenie ze względu na znikome zainteresowanie pasażerów. Tym razem nasz narodowy przewoźnik liczy na to, że pasażerowie dopiszą.

Najkrótsze połączenie LOT-u

Warszawę i Lublin dzielą zaledwie 194 kilometry. Połączenie to będzie więc najkrótszym ze znajdujących się w ofercie LOT-u. Planowo ma trwać tylko 45 minut (z czego sam lot będzie trwał ok. 20 minut). Będzie też zarazem 10. krajową trasą obsługiwaną przez narodowego przewoźnika i 99. w ogóle. Samoloty LOT-u umożliwiają też podróżowanie z Warszawy do Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Spośród największych miast w Polsce narodowy przewoźnik nie obsługuje Łodzi i Bydgoszczy.

Historycznie rzecz ujmując w ofercie LOT-u były krótsze trasy. Narodowy przewoźnik latał kiedyś z Warszawy do Łodzi.

Czytaj więcej: Jest wniosek o przejęcie LOT-u. Narodowy przewoźnik ma trafić pod skrzydła potężnej polskiej grupy

Najlepsze połączenie na czas remontów kolejowych?

- Oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem, co jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwych inwestycji drogowych i kolejowych między tymi miastami - mówi Gazeta.pl Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u.

Dodał on również, że połączenia z Lublina będą tak zaplanowane w rozkładzie, by umożliwić dogodne przesiadki na rejsy średnio- i dalekodystansowe. Lublinianom ma być więc łatwiej latać do Ameryki Północnej, czy do krajów Europy Zachodniej.

Pasażerowie będą mieli do wyboru rejsy w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:40, a lądował w Lublinie o 14:25. Rejsy z Lublina zaplanowane są na godz. 15:10, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:00.

Czytaj więcej: Azja wesprze budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego? Rząd prowadzi rozmowy ws. finansowania superlotniska

Ceny za bilet w obie strony zaczynają się od 169 zł. Połączenie wystartuje 3 września i będzie całoroczne. Do obsługi rejsów LOT przeznaczył samolot Bombardier Q400, który pomieści 78 osób.

Najszybsze połączenie kolejowe między Warszawą, a Lublinem umożliwia przejazd w czasie poniżej 3 godzin. Standardowe ceny biletów w 2. klasie to 30,90 zł, a w pierwszej 59 zł.

Dlaczego USA idą na wojnę handlową z całym światem? [W 2 MINUTY]

Więcej o:
Komentarze (153)
LOT reaguje na remonty dróg i trasy kolejowej do Lublina. Od września superszybkie połączenie
Zaloguj się
 • daniel.jed

  Oceniono 55 razy 43

  A kiedy Wa-wa-Radom? Dalej klienci mogliby szybko przesiąść się w Radomiu na wycieczkowce płynące na Karaiby.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 25 razy 17

  To o ile wcześniej trzeba się stawić na odprawie przed odlotem?
  Policzmy... Czas dojazdu na lotnisko plus co najmniej godzina do odlotu, do tego dojazd z lotniska do Lublina...
  No, ale szacun na dzielni... leciałam samolotem :D

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 22 razy 14

  Cena wspaniała. Prince Polo wliczone?

 • c.t.k

  Oceniono 13 razy 13

  Wszystko Ok,ale rejsy powinny być tak zaplanowane,żeby Lublinianin mógł przylecieć rano do Warszawy,a po południu wrócić

 • polskiniemiecwchinach

  Oceniono 9 razy 9

  Taki loty może i miałyby sens gdyby samoloty leciały rano a wracały wieczorem, w obie strony. Poza tym dla kogo jest to połączenie? Bo nie dla tych co jeździli busami i pociągami.

 • 20portal

  Oceniono 10 razy 8

  Jeszcze parę takich "pomysłów" i bankructwo gotowe. No chyba, że Bajkopisarz dołoży z budżetu (podobnie jak do wynajmu mieszkań). I po wszystkiemu... Kraj bogaty to zapłaci za każdą głupotę. Nawet za nowe lotnisko, które ma być ... największym w świecie (przepustowość taka jak lotniska w Atlancie, które jest właśnie największym w świecie).
  Marzenia się spełniają, ale państwa przez takie idiotyzmy bankrutują. Argentyna np. już 9 razy.

 • parsom

  Oceniono 10 razy 8

  Lot reaguje? Po roku trwania remontów? I jakie godziny dogodne... Po cholerę komuś być w Warszawie (a w zasadzie na Okęciu) o 16? I powrót dopiero następnego dnia o 13.40?
  Dziękuję, postoję.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 6 razy 6

  po hu leciec do warszawy o 14 ? jeśli ma to mieć sens to około 7:00

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX