LOT reaguje na remonty dróg i trasy kolejowej do Lublina. Od września superszybkie połączenie

Regularne loty między Warszawą a Lublinem ruszą już we wrześniu. LOT wykorzystuje szansę, by przejąć pasażerów od kolei, a także liczy na kierowców, którzy mają dość remontów na lubelskiej trasie.

Od 3 września z Lublina do Warszawy i odwrotnie będzie można dotrzeć samolotem. Tego dnia odbędzie się pierwszy od ponad 3 lat rejsowy lot między tymi miastami. Ostatni na tej trasie odbył się w styczniu 2015 roku, gdy tani przewoźnik Eurolot postanowił zawiesić połączenie ze względu na znikome zainteresowanie pasażerów. Tym razem nasz narodowy przewoźnik liczy na to, że pasażerowie dopiszą.

Najkrótsze połączenie LOT-u

Warszawę i Lublin dzielą zaledwie 194 kilometry. Połączenie to będzie więc najkrótszym ze znajdujących się w ofercie LOT-u. Planowo ma trwać tylko 45 minut (z czego sam lot będzie trwał ok. 20 minut). Będzie też zarazem 10. krajową trasą obsługiwaną przez narodowego przewoźnika i 99. w ogóle. Samoloty LOT-u umożliwiają też podróżowanie z Warszawy do Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz z Krakowa do Gdańska. Spośród największych miast w Polsce narodowy przewoźnik nie obsługuje Łodzi i Bydgoszczy.

Historycznie rzecz ujmując w ofercie LOT-u były krótsze trasy. Narodowy przewoźnik latał kiedyś z Warszawy do Łodzi.

Czytaj więcej: Jest wniosek o przejęcie LOT-u. Narodowy przewoźnik ma trafić pod skrzydła potężnej polskiej grupy

Najlepsze połączenie na czas remontów kolejowych?

- Oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem, co jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwych inwestycji drogowych i kolejowych między tymi miastami - mówi Gazeta.pl Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u.

Dodał on również, że połączenia z Lublina będą tak zaplanowane w rozkładzie, by umożliwić dogodne przesiadki na rejsy średnio- i dalekodystansowe. Lublinianom ma być więc łatwiej latać do Ameryki Północnej, czy do krajów Europy Zachodniej.

Pasażerowie będą mieli do wyboru rejsy w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:40, a lądował w Lublinie o 14:25. Rejsy z Lublina zaplanowane są na godz. 15:10, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:00.

Czytaj więcej: Azja wesprze budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego? Rząd prowadzi rozmowy ws. finansowania superlotniska

Ceny za bilet w obie strony zaczynają się od 169 zł. Połączenie wystartuje 3 września i będzie całoroczne. Do obsługi rejsów LOT przeznaczył samolot Bombardier Q400, który pomieści 78 osób.

Najszybsze połączenie kolejowe między Warszawą, a Lublinem umożliwia przejazd w czasie poniżej 3 godzin. Standardowe ceny biletów w 2. klasie to 30,90 zł, a w pierwszej 59 zł.

Dlaczego USA idą na wojnę handlową z całym światem? [W 2 MINUTY]

Więcej o: