Apple przekonało się do OLED. Wszystkie iPhone'y w 2019 roku dostaną ekrany w tej technologii

Wygląda na to, że Apple jednak przekonał się do wyświetlaczy OLED. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że chce je zastosować w dwóch, a potem nawet trzech kolejnych smartfonach.

Apple przez bardzo długi czas wzbraniał się przed zastosowaniem ekranu OLED, podczas gdy większość konkurentów miał już przynajmniej jeden model z takim panelem.

Amerykański producent przełamał się w końcu w 2017 roku prezentując jubileuszowego iPhone'a X. Jedną z najważniejszych nowości smartfona był właśnie wyświetlacz OLED, co zostało pozytywnie odebrane przez konsumentów i recenzentów.

Wygląda na to, że Apple jednak nie zamierza rezygnować z technologii OLED, a stopniowo będzie wprowadzał ją do większej liczby urządzeń. Z informacji przekazanych przez południowokoreański serwis ET News wynika, że w tym roku Apple zastosuje panele organiczne w dwóch modelach, a w 2019 roku w aż trzech.

Apple w tym roku planuje wypuścić na rynek trzy flagowce - dwa z OLED i jeden z 6,1-calowym panelem LCD. W 2019 roku również mają się pojawić prawdopodobnie trzy modele. Gdyby jednak pojawił się czwarty, niżej pozycjonowany smartfon - np. iPhone SE 2 - dostałby ekran ciekłokrytaliczny.

Wygląda więc na to, że Apple przekonało się do technologii po sukcesie iPhone'a X. Problemem mogą być jedynie koszty i możliwość dostarczenia odpowiedniej liczby ekranów przez partnerów - m.in. Samsunga i LG. Apple zamierza więc stopniowo zwiększać liczbę modeli z wyświetlaczami organicznymi.

Warto jednak przypomnieć, że nie są to jeszcze informacje pewne. Na bardziej wiarygodne dane trzeba będzie poczekać przynajmniej do 2019 roku.

---

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: