Apple przekonało się do OLED. Wszystkie iPhone'y w 2019 roku dostaną ekrany w tej technologii

Wygląda na to, że Apple jednak przekonał się do wyświetlaczy OLED. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że chce je zastosować w dwóch, a potem nawet trzech kolejnych smartfonach.

Apple przez bardzo długi czas wzbraniał się przed zastosowaniem ekranu OLED, podczas gdy większość konkurentów miał już przynajmniej jeden model z takim panelem.

Amerykański producent przełamał się w końcu w 2017 roku prezentując jubileuszowego iPhone'a X. Jedną z najważniejszych nowości smartfona był właśnie wyświetlacz OLED, co zostało pozytywnie odebrane przez konsumentów i recenzentów.

Wygląda na to, że Apple jednak nie zamierza rezygnować z technologii OLED, a stopniowo będzie wprowadzał ją do większej liczby urządzeń. Z informacji przekazanych przez południowokoreański serwis ET News wynika, że w tym roku Apple zastosuje panele organiczne w dwóch modelach, a w 2019 roku w aż trzech.

Apple w tym roku planuje wypuścić na rynek trzy flagowce - dwa z OLED i jeden z 6,1-calowym panelem LCD. W 2019 roku również mają się pojawić prawdopodobnie trzy modele. Gdyby jednak pojawił się czwarty, niżej pozycjonowany smartfon - np. iPhone SE 2 - dostałby ekran ciekłokrytaliczny.

Wygląda więc na to, że Apple przekonało się do technologii po sukcesie iPhone'a X. Problemem mogą być jedynie koszty i możliwość dostarczenia odpowiedniej liczby ekranów przez partnerów - m.in. Samsunga i LG. Apple zamierza więc stopniowo zwiększać liczbę modeli z wyświetlaczami organicznymi.

Warto jednak przypomnieć, że nie są to jeszcze informacje pewne. Na bardziej wiarygodne dane trzeba będzie poczekać przynajmniej do 2019 roku.

---

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (29)
Apple przekonało się do OLED. Dwa iPhone'y w 2018 roku i trzy w 2019 roku dostaną ekrany OLED
Zaloguj się
 • eclipse23

  Oceniono 14 razy 2

  a w januszowni hułałej bo bieda,.. to sie pluje na srajfony bo nieosiągalny,..

 • ania_m66

  Oceniono 1 raz 1

  wyglada na to, ze "wyglada na to" jest ulubionym zwrotem pana redaktora.
  zadnej korekty w tej redakcji nie macie?

 • qwerfvcxzasd3

  Oceniono 1 raz 1

  po co piszecie o każdej plotce wyssanej z palucha na czerwono w formie twierdzącej? uwielbiacie się kompromitować i tracić wiarygodność?
  NIKT NIE WIE jak będzie naprawdę.

 • Gatts 1978

  Oceniono 3 razy 1

  Pewnie nie rozumiecie dlaczego Apple podjął taką decyzję a więc Wam odpowiem - czytnik linii papilarnych pod ekranem jest tego powodem.
  A reszta pozostanie taka jak zawsze czyli płacimy przynajmniej o 1000złotych za dużo jak chcemy mieć iPhone.Ja tam wybieram zawsze co jest lepsze a nie droższe.

 • fctheduck

  Oceniono 7 razy -1

  A bidaki-cebulaki nie mają nic do powiedzenia poza krytyką. Spoko, skupcie się na chińszczyźnie, po co się denerwujecie, jeszcze to wam zaszkodzi drogie Janusze.

 • vontomke

  Oceniono 9 razy -1

  Pomijając już fakt że Apple wprowadza to co Samsung i LG mają od 5 lat, to oprogramowanie (jakość i ilość) w stosunku do tego co oferuje Android to żenada. Android ma już 90% rynku, Apple zdechnie bo nikomu już się nie chce pisać i wspierać dla niego aplikacji.

 • t.t

  Oceniono 1 raz -1

  Udało im się zrobić swój, czy wynegocjować dobrą cenę u Samsunga?

 • ercu

  Oceniono 11 razy -1

  to zmieni nasze życie, a za 5-10 lat fanboje ogryzka będą twierdzić, że to ajfon wprowadził OLED do smartfonów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX