Właściciel Aliexpress znów liczy grube miliardy zarobione w ciągu doby. Dzień Singla sukcesem

Alibabie, właścicielowi sklepu internetowego Aliexpress, 11 listopada będzie kojarzył się z gigantycznymi wpływami. Chiński Dzień Singla znów okazał się gigantycznym komercyjnym sukcesem.

30 miliardów dolarów - tyle w ciągu 24 godzin wydali konsumenci, głównie w Chinach, dokonując zakupów na największej platformie sprzedaży online - Alibaba. Firma jest właścicielem m.in znanego w Polsce serwisu Aliexpress, który jest uznawany za rywala Allegro i Amazona. 

11 listopada, ze względu na cztery jedynki w dacie, uznawany jest przez Chińczyków za Dzień Singla. To z kolei w ostatnich latach stało się okazją do akcji promocyjnych sprzedaży internetowej.

Właściciele sklepów internetowych na platformie Alibaba 11 listopada oferują konsumentom znaczne zniżki, a osoby, które dokonają zakupów w pierwszych minutach trwania promocji, mogą liczyć na towar za darmo. Dlatego zaledwie w ciągu pierwszych 60 minut tegorocznego Dnia Singla dokonano w Chinach zakupów na sumę 10 miliardów dolarów.

Zastanawiam się, jak będzie wyglądał w przyszłości Dzień Singla. Przekroczyliśmy 200 miliardów juanów, potem będzie 300, 500 oraz bilion.

- nie krył optymizmu prezes Alibaba Group Daniel Zhang.

Pomimo iż w tym roku pobito kolejny rekord, to tempo wzrostu sprzedaży obniżyło się z ubiegłorocznego poziomu 39 do 27 procent. Firma obniżyła też ogólne prognozy sprzedaży na ten rok, na co wpływ ma chińsko-amerykańska wojna celna.

Na uroczystej gali w Szanghaju, podczas której obserwowano na żywo dane o sprzedaży, wystąpiła Mariah Carey.

Czytaj też: Polska firma stawia na rozwiązania chińskiego giganta. ABC Data nawiązuje współpracę z Alibabą

Lepiej niż przed rokiem

Zeszłoroczny Dzień Singla również był dla Alibaby sukcesem, jednak mniejszym. Rok temu przychody firmy osiągnęły bowiem poziom 25 mld dolarów. Rok wcześniej było to 18 mld dolarów.

Więcej o:
Komentarze (24)
"Dzień Singla" sukcesem. Alibaba, właściciel Aliexpress, liczy grube miliardy
Zaloguj się
 • maras63

  Oceniono 6 razy 4

  Diletanti to był rzemieślnik nienależący do cechu, a dzisiaj to osoba, która napisała ten tekst. Przychód i dochód to nie to samo.

 • vrock

  Oceniono 4 razy 4

  "Zarobiłby" 34 miliardy dolarów sprzedając towary za 34 miliardy dolarów tylko wtedy, jeżeli miałby zerowe koszty i nie zapłacił ani juana podatku.

 • bedzer

  Oceniono 4 razy 4

  Zarobil 34 a wydali 34 to zdecydowanie nie to samo. Dbrnc

 • paseo

  Oceniono 2 razy 2

  Nie rozumiecie nieboracy roznicy miedzy przychodem a zarobkiem ,prawda ???Za 30 miliardow sprzedano rozne towary a ile on z tego sam zarobil,nikt nie wie,boAliexpress NIE jest wlasnoscia jednego człowieka.

 • grey55

  Oceniono 2 razy 2

  polecam jakąkolwiek porównywarkę historii cen an ali... okaże się, że was chińczyk na odległość wy*r*uchał was w d*upę bez żelu

 • cieply_mocz

  0

  nie wiem czy wiekszosc ludzi zdaje sobie sprawe ze Chinczykow jest wiecej niz wszystkich ludzi bialej rasy razem wzietych (Europa, Ameryka, Australia, etc) wiec i te liczby sa olbrzymie.

 • tomasz.rze

  0

  "tempo wzrostu sprzedaży obniżyło się z ubiegłorocznego poziomu 39 do 27 procent".
  Państwo Środka w ruinie.
  Alibabie zepsuł się Sezam.

 • marc71

  Oceniono 6 razy 0

  Taaa, mi już pierwsze zamówienie odwołali. Udają, że im się magazyn zalał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX