Jeff Bezos rozstaje się z żoną. To może być najdroższy rozwód w historii

Najbogatszy człowiek świata poinformował na Twitterze, że po 25 latach małżeństwa wraz z żoną zdecydowali o rozstaniu. Biorąc pod uwagę majątek Jeffa Bezosa, może to być najdroższy rozwód w historii.
Zobacz wideo

Założyciel i prezes Amazona z żoną MacKenzie związany był przez ćwierć wieku. W środę Jeff Bezos napisał na Twitterze, że ich małżeństwo dobiegło właśnie końca.

Chcemy, aby ludzie wiedzieli o zmianach w naszym życiu (...) po długim okresie pełnego miłości odkrywania życia oraz próbnej separacji, podjęliśmy decyzję o rozwodzie i pozostaniu przyjaciółmi

- napisał Bezos. Podkreślił, że jest wdzięczny za każdy rok małżeństwa. "Gdybyśmy wiedzieli, że rozstaniemy się po 25 latach, zrobilibyśmy wszystko tak samo".

Najdroższy rozwód w historii?

Decyzja państwa Bezos natychmiast wywołała falę spekulacji dotyczących podziału majątku. Jeff Bezos jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie, a Bloomberg szacuje jego fortunę na 137 miliardów dolarów. Bezos dystansuje drugiego na liście Billa Gatesa (92,5 mld dolarów) oraz Warrena Buffetta (80,7 mld dolarów).

Jeśli majątek zostałby podzielony na pół, to Jeff Bezos zostałby z 68,5 mld dolarów na koncie, co oznacza, że w rankingu miliarderów spadłby na piąte miejsce.

Gdy w 1993 roku Mackenzie i Jeff brali ślub, to Amazon, która przyniósł Amerykaninowi miliardy dolarów, nawet nie istniał. Jest to o tyle istotne, że w stanie Waszyngton, gdzie mieszka małżeństwo i swoją siedzibę ma Amazon, majątek małżonków zgromadzony w czasie małżeństwa dzieli się po połowie, chyba, że zostanie podpisana intercyza.

Jeff i Mackenzie Bezos poznali się w 1992 roku. Mają czwórkę dzieci. Mackenzie jest z zawodu pisarką. Kieruje też fundacją Bystander Revolution, która walczy z przemocą.

Więcej o: