Niedziele handlowe 2019. Czy 14 kwietnia sklepy będą czynne?

Czy 14 kwietnia to niedziela handlowa? Czy tego dnia otwarte będą supermarkety i sklepy w galeriach handlowych, czy w przypadku pustej lodówki pozostanie nam wizyta na stacji benzynowej albo w osiedlowym sklepiku? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która reguluje, kiedy wypadają niedziele handlowe, wynika, że w kwietniu tego roku liczba niedziel handlowych będzie wyjątkowo duża. Podczas, gdy przez większość miesięcy możemy zrobić zakupy tylko w jedną niedzielę miesiąca, w kwietniu będziemy mieć dwie takie okazje. Jedna z nich wydarzy się w nadchodzącą niedzielę, czyli 14 kwietnia. Dlaczego?

Niedziele handlowe 2019. W kwietniu wyjątkowo dużo okazji do zakupów

W kwietniu podwojono liczbę niedziel handlowych ze względu na wypadające w tym miesiącu święta wielkanocne. Z uwagi na Wielkanoc, która w tym roku wypada 21 kwietnia, konsumentom dano możliwość zrobienia zakupów w weekend przed świętami. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w grudniu - w ostatnim miesiącu tego roku będziemy mogli zrobić zakupy 15, 22 i 29 grudnia. To jednak jedyne wyjątki od ogólnie obowiązującej zasady, mówiącej o jednej niedzieli handlowej w miesiącu.

Więcej o: