Rosyjski "twardy dyskont" wchodzi do Polski. Pierwszy sklep sieci Mere już w lipcu

Branżowy serwis dlahanndlu.pl donosi, że rosyjska sieć Mere rozpocznie działalność na polskim rynku. Tzw. "twardy dyskont", czyli sprzedający towary prosto z palet, otworzy pierwszy sklep w lipcu w Częstochowie.
Zobacz wideo

Właściciel sieci Mere, firma Svetofor, już w zeszłym roku chciała wejść z siecią dyskontów na polski rynek, planując otwarcie 105 sklepów. Wtedy do ekspansji nie doszło. Pierwszy sklep Mere zostanie jednak otwarty w lipcu w Częstochowie. W sprzedaży znajdą się wyłącznie towary klasy ekonomicznej i z długim terminem ważności. Wbrew ostatniemu trendowi wśród popularnych w Polsce dyskontów, w Mere nie znajdziemy towarów premium. Od kwietnia sieć poszukuje polskich pracowników. Oferuje umowę o pracę i otwartą ścieżkę awansu.

Wszystkie towary oferowane przez dyskont mają być o ok. 30 proc. tańsze niż w konkurencyjnych sieciach. Sieć sprzedająca towary prosto z palety czyli w modelu tzw. twardego dyskontu, nie przykłada też specjalnej wagi do drogich, kolorowych opakowań. Pod marką Mere Svetofor ma 800 sklepów zlokalizowanych m.in. w Rosji, na Białorusi czy w Chinach.

Niemcy przed Rosjanami

Mere to kolejny z zagranicznych dyskontów, oferujących tanie produkty, który wszedł na polski rynek w ostatnim czasie. W czerwcu 2018 r. swój pierwszy w Polsce sklep otworzyła w Dąbrowie Górniczej niemiecka sieć TEDi.

Powstały w 2004 r. dyskont jest jedną z czołowych niemieckich, niespożywczych sieci detalicznych. Szczyci się tym, że ma ok. 2 tys. sklepów w Europie i zatrudnia 11,5 tys. pracowników. Oferuje produkty dekoratorskie, zabawki, zrób to sam, elektronikę i kosmetyki.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (213)
Rosyjski "twardy dyskont" wchodzi do Polski. Pierwszy sklep sieci Mere już w lipcu
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 58 razy 42

  Ciekawe, że akurat za tak straszliwie "antyrosyjskiego" PiS-u nie tylko kupujemy w Rosji miliony ton węgla (w tym również tego zrabowanego przez Rosję Ukrainie), ale również pozwalamy zagnieździć się w Polsce rosyjskiej sieci sklepów.

 • glowny_pasazer

  Oceniono 34 razy 26

  "Otwarta ścieżka awansu" - z palet na kasę.

 • okoni18

  Oceniono 25 razy 19

  Jak wóda i faje będą o 30% tańsze, to zawojują polski rynek.

 • electron_blue

  Oceniono 20 razy 18

  I w ten sposob Biedra awansuje na delikatesy :)))

 • vlllv

  Oceniono 27 razy 17

  Największym hitem będą zielone mundury bez oznaczeń.
  Wszyscy je będą nosić. Prawie.

 • lubat

  Oceniono 27 razy 15

  Jak się poczyta posty, to można odnieść wrażenie, że piszą tu tylko arystokraci i elita finansowa. A realia ekonomiczne Polski są takie, że ludzie demolują sklep Lidla, by kupić kapustę o 2 zł taniej.
  Jestem więc pewien, że nowa sieć będzie mieć duże powodzenie.

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 24 razy 14

  Dla suwerena 500+ będzie jak znalazł. PiSowieckie łby rozdrapią wszystko, co im ruscy rzucą na paletę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX