Komorowski o wyborach: "PiS wygrało w tych kręgach, które nie płacą podatków"

- PiS wygrało głównie w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. Z kolei Koalicja Europejska wygrała w kręgach tych, którzy podatki płacą. Ciężko pracują, płacą, a rząd PiS rozdaje te pieniądze na prawo i lewo - komentował wstępne wyniki eurowyborów w "Onet Rano" były prezydent Bronisław Komorowski.

To jest chyba charakterystyczne i warte głębszego przeanalizowania przez KE, że PiS wygrało głównie w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. Z kolei Koalicja Europejska, z tego co ja zwróciłem uwagę, wygrała w kategorii wiekowej od trzydziestu paru lat do pięćdziesięciu. To nie jest przypadek - wygrała w kręgach tych, którzy podatki płacą

- mówił w "Onet Rano" Komorowski, komentując wyniki niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Były prezydent dodawał, że w jego opinii "prawidłowym kierunkiem" dla Koalicji Europejskiej jest "skierowanie swojej aktywności i oferty głównie w stronę tych, którzy podatki płacą".

Ci ludzie są wrażliwi, już wiedzą, że oni dźwigają ciężar realizacji obietnic PiS, to z ich kieszeni te pieniądze są wydawane. Na dodatek chyba wydawane w taki sposób, który musi budzić wątpliwości co do efektywności rozwiązania problemów społecznych

- uważa Komorowski.

 

Wśród przyczyn wyborczego sukcesu PiS były prezydent wymieniał, obok transferów socjalnych, także duże możliwości finansowania kampanii.

PiS [może liczyć] także na dodatkowe przepływy ze spółek Skarbu Państwa - różne imprezy, wydarzenia. Także na pieniądze rządowe. Wydali też gigantyczne pieniądze na propagandę, prawie 1,3 mld zł na telewizję publiczną. To powinno być wliczone do wydatków wyborczych PiS

- mówił Komorowski.

PiS zwycięzcą wyborów do Europarlamentu

Po zliczeniu głosów z 99,31 proc. komisji obwodowych zdecydowanym zwycięzcą niedzielnych wyborów jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 45,56 procent głosów. Koalicja Europejska zdobyła 38,30 procent głosów, a Wiosna Roberta Biedronia - 6,04 procent. Pozostałe komitety nie przekroczyły progu wyborczego.

Więcej o:
Komentarze (226)
Komorowski o wyborach: "PiS wygrało w tych kręgach, które nie płacą podatków"
Zaloguj się
 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 47 razy 19

  taka prawda. dziadowanie i pasożytowanie to ulubiony sport wyborców tej proputinowskiej formacji spod znaku Pe i eSa

 • do_mappiego

  Oceniono 30 razy 16

  Jak to jest, że odkąd PiS rozwalił wszystko co można (no prawie), to nie krzyczy o sfałszowanych wyborach??

 • filosem

  Oceniono 26 razy 14

  Jestem przeciwnikiem PiS. Ale nie da się słuchać komorowskiego i schetyny. Komorowski dalej nie zrozumiał przyczyn swojej porażki prezydenckiej. Znowu komentuje w stylu wyjedź za granice weź kredyt i kup mieszkanie, czy jakoś tak.... Otrząśnijcie się wreszcie! Przestańcie tylko krytykować a stwórzcie sensowny i konkretny plan działania. To już nie jest śmieszne.

 • franclajn

  Oceniono 28 razy 12

  Prawda w oczy kole. Też tak to widzę Wygrało rozdawnictwo pieniądza, czyli wieś, która nie płaci podatków i nie składa się na ZUS i w kółko żąda pomocy 'miastowych' oraz kościół, który też nie płaci i tylko wyciąga łapę po budżetowe pieniądze. Przegrali ci, którzy pracują i płacą na to państwo. To z ich pieniędzy utrzymywany jest z PiS, propaganda telewizyjno-radiowa, kościół, itd. Przecież to jest absurd. Ci, którzy płacą, są pozbawiani prawa do decydowania o swoim losie. PiS triumfuje, ale kosztem krzywdy ciężko pracujących i płacących podatki.

 • kenijro

  Oceniono 15 razy 7

  Nie powinien obrażać polowy nacji, tym bardziej, że kłamie. Pracuję z wieloma pisiorami, którzy płacą podatki i dokładają do budżetu, w przeciwieństwie do politycznych nierobów będacych na garnuszku państwa. To dotyczy tez prezydentów. Bodajże Ikonowicz powiedział, że czlowiek biedny nie jest wolny, i że to powtarza od 30 lat a ostatnio zrozumiał to Kaczyński. A Komorowski dalej tego nie rozumie i robi opozycji krecią robotę pieprząc trzy po trzy i odstraszając ludzi. Swoją bezrozumnością.

 • elkasowa.02

  Oceniono 18 razy 6

  Przy następnych wyborach PIS nie musi już robić kampanii wyborczej, wystarczą wypowiedzi Wałęsy, Komorowskiego, Tuska, Schetyny, marsze LGBT, Marsze równości, Wolne Sądy i dowcipy Sztura.

 • panbies

  Oceniono 24 razy 6

  Po takich słowach wschód Polski pogratuluje Komorowskiemu plując na niego.
  Mistrz samozaorania przed nadchodzącymi wyborami:D

 • viornisko

  Oceniono 34 razy 6

  I dzięki takim wypowiedziom, tej bucie, PiS wygrywa kolejne wybory. Niczego się nie nauczyła Platforma. Leczenie kaca po porażce takimi wypowiedziami zostaną zapamiętane. A przecież kolejne wybory już niedługo.

 • batnadziadow

  Oceniono 49 razy 5

  Więcej mądrości byłego prezydenta, więcej. Teraz czekam na to co Wałęsa dorzuci do pieca i na jesieni będzie 50% dla PiS leciutko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX