Tesco kurczy się w Polsce. Sieć zamyka centrum dystrybucyjne i kolejne sklepy

Jak podały Wiadomości Handlowe, sieć Tesco poinformowała 30 maja swoich pracowników o tym, że podjęła decyzję o zamknięciu czterech sklepów. Zamknięte zostanie ponadto centrum dystrybucyjne pod Poznaniem.

Magazyn pod Poznaniem odpowiadał za dostawy 12 tys. linii produktów do niemal 120 sklepów w zachodniej i północnej Polsce. Do tej pory brytyjski operator zamknął w Polsce niemal 100 marketów, pojawiły się także informacje o redukcji magazynu w centrum dystrybucyjnym w Gliwicach.

Sklepy Tesco, które zostaną zamknięte zlokalizowane są w Nowym Sączu, Olsztynie, Starogardzie Gdańskim i Rudzie Śląskiej.

Zmiany te są częścią naszej pracy, mającej na celu poprawę wyników działalności w Polsce do poziomów osiąganych przez Tesco w innych krajach Europy Środkowej. Naszym priorytetem jest teraz zaoferowanie odpowiedniego wsparcia dla pracowników zamykanych placówek

- zapowiedział Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco w Polsce.

Tesco ze spadkiem

W kwietniu sieć Tesco poinformowała o odnotowaniu w Polsce niewielkiego zysku. Pomogło w tym zamknięcie 62 nierentownych sklepów. Sprzedaż brytyjskiego giganta odczuwalnie jednak spadła - w stosunku do roku 2017, w 2018 Tesco zarobiło w Polsce o blisko milion zł netto mniej. Ogółem w Europie Środkowej sprzedaż sieci spadła o 2,3 proc. w roku finansowym 2018/2019.

Tesco rozpoczęło działalność w Polsce w 1995 r. Obecnie zatrudnia ponad 20 tys. osób i oferuje produkty ponad 3 700 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów.

Więcej o: