ING Bank Śląski naliczał niesłuszne opłaty swoim klientom. "Trzy razy ściągnęło mi po 265 zł"

ING Bank Śląski na skutek awarii blokował swoim klientom pieniądze na koncie, chociaż odrzucał transakcje realizowane kartą. Do awarii doszło w środę wieczorem. Bank zapewnia, że środki wrócą na konta automatycznie.
Zobacz wideo

ING Bank Śląski oficjalnie poinformował o awarii, która miała miejsce w środę wieczorem (19 czerwca). W jej wyniku część transakcji przeprowadzonych kartami płatniczymi nie została zrealizowana.

"Ja wczoraj chciałam wypłacić z bankomatu. Wyświetli się komunikat żeby się skontaktować z bankiem. Niestety pieniądze zostały zablokowane. Na infolinię ING nie można się dodzwonić" - informowała jedna z klientek banku na Facebooku. "Trzy razy ściągnęło mi po 265,00 zł w sklepie. Trzy razy odrzucona transakcja. Co robić?" - pytała inna. 

Mimo odrzucania transakcji rachunki klientów były obciążane. Bank przyznaje, że powstałe w ten sposób blokady sukcesywnie i automatycznie usuwa. Według przewidywań,  w przypadku transakcji przeprowadzonych w bankomatach banku "powrót" środków na konto powinien zakończyć się w czwartek. Nie wiadomo jednak co w przypadku, kiedy transakcje były dokonywane za pomocą bankomatów innych sieci.

Czytaj też: ING Bank Śląski ostrzega przed trojanem. Podmienia numer konta. "Na ekranie tego nie widać"

ING zapewnia, że niesłusznie "zajęte" środki zostaną odblokowane automatycznie - nie trzeba w tej sprawie występować z żadnym wnioskiem. Bank zachęca jednocześnie, by w przypadku wątpliwości kierować do banku reklamację. 

Więcej o: