Innogy Go! zmienia regulamin, bo młodzi za często powodują wypadki. BMW i3 będzie dla starszych

Carsharingowa usługa Innogy Go! w Warszawie zmieniła regulamin. Od 9 sierpnia, aby skorzystać z wynajmu elektrycznego BWM i3 należy mieć ukończone 22 lata. To reakcja firmy na wypadki i kolizje, których sprawcami w większości są najmłodsi kierowcy.

Jak podaje serwis branżowy Elektrowoz.pl, aby wynająć samochód w sieci Innogy Go! kierowca musi mieć nie tylko ukończone 22 lata, ale zgodnie z nowym regulaminem ma obowiązek posiadać prawo jazdy od co najmniej 6 miesięcy. Firma chce zmniejszyć w ten sposób ilość kolizji i wypadków z udziałem swoich pojazdów.

Firma carsharingowa podkreśliła także, że monitorując przejazdy użytkowników, będzie wyciągać konsekwencje wobec tych, którzy w rażący sposób będą łamać zasady ruchu drogowego i będą obciążani za nieprawidłowe praktyki takie jak mandaty, blokady na kołach czy konieczność odholowania nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu.

>>> Ciekawi losu "miliona aut elektrycznych"? Sprawdźcie, co mówi o nich minister środowiska. 

Zobacz wideo

BMW i3 rozbijają młodzi kierowcy

Jak twierdzi Innogy Go!, ponad 60 proc. takich zdarzeń spowodowali młodzi kierowcy poniżej 21. roku życia, a co więcej także przez nieletnich. Do jednego z głośniejszych doszło 6 lipca, kiedy dwóch 14-latków uderzyło w betonową zaporę na ul. Bonifraterskiej w Warszawie. Nieletni ukradli samochód pomimo zabezpieczeń, a co więcej - byli pod wpływem alkoholu. Zawinił fakt, że elektryczne BMW i3 nie było właściwie zamknięte przez poprzedniego użytkownika pojazdu.

Firma carsharingowa nie kryje, że sprawcami kolizji i wypadków są głównie najmłodsi kierowcy, a szkody wśród wypożyczanych aut są wyższe niż się prognozowała Innogy Go!.

Szkodowość generowana na autach w naszym carsharingu jest wyższa, niż się spodziewaliśmy. W znacznym stopniu jest powodowana przez najmłodszych kierowców. Ponad 60 proc. wszystkich szkód, które powstały, zostało spowodowanych przez kierowców mających 21 lat i mniej. Wartościowo stanowiło to do tej pory ponad 75 proc. wszystkich szkód

- podsumowała Aleksandra Smolarska-Flis z Innogy w rozmowie z Polsat News.

Najnowsza zmiana regulaminu Innogy Go! to odpowiedź firmy car sharingowej na podobne wypadki. Obecnie zarejestrowanych klientów nowe zasady będą obowiązywać od 23 sierpnia.

Więcej o: