Polimex chce zwiększać obecność za granicą. Liczy na umowy dla armii USA i NATO

Grupa Polimeksu Mostostal zamierza zwiększyć portfel projektów zagranicznych. Ważnym elementem strategii spółki na rynku polskim ma być planowana rejestracja GK PxM w systemach przetargowych armii amerykańskiej i NATO.
Zobacz wideo

Już teraz grupa Polimex realizuje projekty m.in. w Belgii, Holandii, Niemczech, na Węgrzech i Finlandii. Firma zamierza zwiększyć liczbę zamówień zagranicznych w szczególności w oparciu o współpracę z międzynarodowymi koncernami paliwowymi i chemicznymi. Chodzi m.in. o montaż konstrukcji stalowych.

Jednym z elementów strategii GK PXM w rozwoju obecności na rynkach zagranicznych jest powołanie w Niemczech i Holandii spółek z ograniczoną odpowiedzialnością Polimex Mostostal GmbH oraz Polimex Mostostal B.V. 

Polimex liczy na zamówienia z armii USA i NATO

Ważnym elementem strategii Polimeksu Mostostal na rynku polskim jest planowana rejestracja GK PxM w systemach przetargowych armii amerykańskiej i NATO. Spółka spodziewa się zwiększonej liczby przetargów w związku z planowanym zwiększeniem liczebności wojsk amerykańskich w Polsce. firma ma zamiar uzyskać certyfikaty wymagane do dopuszczenia do przetargów polskiej administracji wojskowej. 

Polimex-Mostostal S.A. jest firmą inżynieryjno-budowlaną, aktywną na rynku od 1945 roku. Wraz ze spółkami tworzącymi GK Polimex, realizuje usługi na zasadach generalnego wykonawstwa dla wielu branż przemysłu, w tym energetyki, chemii, przemysłu rafineryjno-petrochemicznego czy ochrony środowiska.

Więcej o: