Niedziele handlowe. Czy 15 września sklepy będą czynne?

Większość Polaków zapewne już zdążyła przyzwyczaić się do wprowadzonych w ubiegłym roku ograniczeń w niedzielnym handlu, dlatego też raczej jasne jest, że w niedzielę 15 września sklepy będą w większości zamknięte.

Dlatego wybierając się np. do galerii handlowej nie liczmy, że kupimy sobie np. nowe buty, biżuterię czy ubranie. Nie liczmy też, że w zlokalizowanym tam wielkim hipermarkecie zakupimy mleko, ser czy pieczywo albo w markecie budowlanym farby lub kabinę prysznicową. Wszystkie tego typu placówki będą bowiem wtedy zamknięte.

W ustawie są jednak wyjątki i np. jeśli placówka handlowa jakieś dużej sieci znajduje się na terenie dworca kolejowego, autobusowego czy lotniska, to może ona być czynna.

Czytaj więcej: Dobra wiadomość dla kupujących w niedziele. Nie będzie zaostrzenia zakazu handlu

15 września jest niedzielą handlową także dla stacji paliw, małych sklepów osiedlowych, w których sprzedaje właściciel, czy sklepików, które są jednocześnie placówkami pocztowymi. Kupować będzie też oczywiście można w sklepach internetowych.

>>> Ustawa o zakazie handlu będzie zmieniana. Minister Szwed zdradza szczegóły. Zobacz nasz materiał wideo

Zobacz wideo

Niedziele handlowe 2019 i 2020

Co do kalendarza na dalszą część roku, to warto pamiętać, że najbliższa i jedyna niedziela handlowa we wrześniu przypada 29 września. 

Oprócz 29 września, w tym roku natomiast takich niedziel będziemy mieli już tylko kilka. O to ich lista:

27 października
24 listopada
15 grudnia
22 grudnia
29 grudnia

W przyszłym roku zrobić zakupy w siódmym dniu tygodnia będzie jeszcze trudniej, bo niedziel handlowych będzie jedynie 7. Można więc będzie powiedzieć, że wprowadzone w 2018 roku ograniczenia w handlu będą już obowiązywać w pełnym wymiarze i dopiero wtedy tak naprawdę przekonamy się, jakie są skutki wprowadzenia tej regulacji.

Komentarze (6)
Niedziele handlowe. Czy 15 września sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 6 razy 2

  Ampi nowa ksywa haha dziennikarza GW ds handlowa niehandlowa niedziela, wiemy wiemy pani lub panie ampi, że pojutrze pocałujemy klamkę w większych sklepach a w galeriach kręcone drzwi nie będą się kręcić, ruchome schody nie zawiozą na kolejne piętra gdzie znajdują się galerie handlowe nie zrobimy siusiu w kiblu do pisuaru gdzie po odejściu sama woda cieknie, nie kupimy klapek Kubota oraz słodziaków dla maluchów. A czy kiosk ruchu u mnie naprzeciwko będzie czynny??

 • druga_wieza

  Oceniono 1 raz 1

  Droga redakcjo!
  PRZESTAŃCIE!

  Przestańcie zaśmiecać stronę takimi durnymi "artykułami". To poniżej poziomu szmatławca.

 • tenare

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze że będą czynne punkty pocztowe Żabka.
  Będzie można wódkę kupić.

 • fotd

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze, pismaku, że jutro nie uda mi się kupić kabiny prysznicowej. Naprawdę wasi przełożeni wciąż każą wam pisać te głupoty ?

 • baxter21

  Oceniono 3 razy -1

  Barany typu ampi i uz - może wy jesteście jedną osobą ?? Tym samym debilem z czerskiej ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX