Ranking najbogatszych Niemców. Właściciel Lidla na pierwszym miejscu

Niemiecki magazyn "Bilanz" opublikował ranking najbogatszych Niemców. Na jego czele znalazł się Dieter Schwarz, właściciel sieci sklepów Lidl i Kaufland.
Zobacz wideo

Magazyn "Bilanz" opublikował ranking najbogatszych Niemców. W 2019 roku za naszą zachodnią granicą było 259 miliarderów, a tysiąc najzamożniejszych osób posiada fortunę w wysokości 1059 mld euro. Najbogatszym okazał się Dieter Schwarz,  właściciel znanych w Polsce sieci sklepów Lidl i Kaufland

Właściciel Lidla najbogatszy. Kim jest Dieter Schwarz? 

Schwarz urodził się w 1949 roku w rodzinie przedsiębiorców. Od najmłodszych lat zaangażowany był w pracę w firmie ojca. Po jego śmierci przejął zarząd nad spółką i przekształcił Lidla w jeden z największych dyskontów na świecie. W 1999 roku Schwarz przekazał kontrolę nad firmą innym osobom. Na ten moment grupa Schwarz, która posiada sieci sklepów Lidl i Kaufland, zatrudnia ponad 400 tys. pracowników na całym świecie, a ubiegły rok zakończyła z przychodem rzędu 100 mld euro.

Dieter Schwarz jest najbogatszym Niemcem, ale zajmuje również 36. miejsce w rankingu miliarderów przygotowanych przez Forbesa. 

Ranking najbogatszych Niemców. Kto w czołówce?

Pierwsza dziesiątka listy została zdominowana przez miliarderów działających w branżach motoryzacyjnych oraz handlowych. Na drugiej i trzecie pozycji ex aequo znaleźli się rodzina Theo Albrechta Jr. i rodzina Wolfganga Porsche, które posiadają majątki wyceniane na 18 mld euro.

Ci pierwsi są właścicielami sieci dyskontów Aldi Nord, natomiast rodzina Porsche jest właścicielami marek motoryzacyjnych Porsche i Volkswagen. Wysoko w rankingu znajdują się współwłaściciele marki BMW,  Susanne Klatten (5. miejsce - 15,3 mld euro) i Stefan Quandt (7. miejsce - 13,8 mld euro). Na czwartym miejscu natomiast plasuje się rodzina Reimannów, których firmy produkują perfumy, środki czystościowe oraz buty. Należące do nich marki to np: Durex, Scholl, Vanish i Jacobs-Kaffee.

Czytaj także: Ranking najbogatszych krajów świata. Polska znowu poza pierwszą trzydziestką

Więcej o: