Ranking najbogatszych Niemców. Właściciel Lidla na pierwszym miejscu

Niemiecki magazyn "Bilanz" opublikował ranking najbogatszych Niemców. Na jego czele znalazł się Dieter Schwarz, właściciel sieci sklepów Lidl i Kaufland.
Zobacz wideo

Magazyn "Bilanz" opublikował ranking najbogatszych Niemców. W 2019 roku za naszą zachodnią granicą było 259 miliarderów, a tysiąc najzamożniejszych osób posiada fortunę w wysokości 1059 mld euro. Najbogatszym okazał się Dieter Schwarz,  właściciel znanych w Polsce sieci sklepów Lidl i Kaufland. 

Właściciel Lidla najbogatszy. Kim jest Dieter Schwarz? 

Schwarz urodził się w 1949 roku w rodzinie przedsiębiorców. Od najmłodszych lat zaangażowany był w pracę w firmie ojca. Po jego śmierci przejął zarząd nad spółką i przekształcił Lidla w jeden z największych dyskontów na świecie. W 1999 roku Schwarz przekazał kontrolę nad firmą innym osobom. Na ten moment grupa Schwarz, która posiada sieci sklepów Lidl i Kaufland, zatrudnia ponad 400 tys. pracowników na całym świecie, a ubiegły rok zakończyła z przychodem rzędu 100 mld euro.

Dieter Schwarz jest najbogatszym Niemcem, ale zajmuje również 36. miejsce w rankingu miliarderów przygotowanych przez Forbesa. 

Ranking najbogatszych Niemców. Kto w czołówce?

Pierwsza dziesiątka listy została zdominowana przez miliarderów działających w branżach motoryzacyjnych oraz handlowych. Na drugiej i trzecie pozycji ex aequo znaleźli się rodzina Theo Albrechta Jr. i rodzina Wolfganga Porsche, które posiadają majątki wyceniane na 18 mld euro.

Ci pierwsi są właścicielami sieci dyskontów Aldi Nord, natomiast rodzina Porsche jest właścicielami marek motoryzacyjnych Porsche i Volkswagen. Wysoko w rankingu znajdują się współwłaściciele marki BMW,  Susanne Klatten (5. miejsce - 15,3 mld euro) i Stefan Quandt (7. miejsce - 13,8 mld euro). Na czwartym miejscu natomiast plasuje się rodzina Reimannów, których firmy produkują perfumy, środki czystościowe oraz buty. Należące do nich marki to np: Durex, Scholl, Vanish i Jacobs-Kaffee.

Czytaj także: Ranking najbogatszych krajów świata. Polska znowu poza pierwszą trzydziestką

Więcej o:
Komentarze (31)
Ranking najbogatszych Niemców. Właściciel Lidla na pierwszym miejscu
Zaloguj się
 • ars-derivatia

  Oceniono 12 razy 4

  > rodzina Reimannów, których firmy produkują [...] środki czystościowe [...]

  Środki czystościowe? :D
  Ktoś chyba miał ciężki piątek.

 • marc.pl

  Oceniono 5 razy 3

  Chciałem kupić samochód polskiej produkcji - podajcie mi nazwę bo nic mi nie przychodzi do głowy.

 • iksi111

  0

  Schwarz urodził się 1939

 • gabi_wasabi

  0

  Gratuluję! Jak coś się robi dobrze, to są efekty!

 • 2345olskup

  Oceniono 10 razy 0

  polacy kupuja w lidlu jezdza samochodami marek volk --wagon audi i bmw jak oni chca dogonic niemcow? a co niemiec kupuje polskiego?

 • polakpl

  Oceniono 26 razy -16

  Niemcy mają plany aby wydać 100 mld euro na ochronę klimatu i podobno ich na to stać. To może w ramach reparacji za mordowanie Polaków kilkadziesiąt temu kupią nam 6 elektrowni atomowych? Zrezygnujemy znacznie z węgla.

  Niemcy nienawidzą Polaków. Jak wstępowaliśmy do UE 7 lat musieliśmy czekać aby mieć możliwość legalnej pracy w Niemczech mimo że niemiecki kapitał operował u nas od razu. Za to Niemcy kochają kolorowych i muzułmanów. Ci nie muszą spełniać żadnych warunków a do tego sami im szukają pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX