Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy 22 września sklepy są czynne?

Niedziele handlowe. Czy dziś sklepy będą czynne? Co z zakazem handlu w przyszłym roku? Odpowiedzi na te pytanie warto znać, by nie szukać później sklepu, w którym będziemy mogli kupić np. chleb, którego nam zabrakło.

Po koniec stycznie 2018 roku, prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i niektóre święta. Nowe prawo weszło w życie w marcu 2018 roku i od tego czasu chcący zrobić większe zakupy w siódmy dzień tygodnia muszą starać się zapamiętać, kiedy konkretnie można to zrobić. 

>>> Niedziele handlowe w 2019 roku:

Zobacz wideo

Niedziele handlowe. Czy 22 września lipca zrobimy większe zakupy?

My podpowiadamy, że dziś wielkie sklepy będą zamknięte.

Możemy więc darować sobie pójście do Ikea, Biedronki czy jakieś sieci marketów budowlanych. Niewielkie zakupy będzie można zrobić jedynie w małych sklepikach osiedlowych, sklepach franczyzowych czy też na stacjach paliw.  

Co dalej za zakazem handlu

Kłopotów takich nie będzie za to już za tydzień, gdyż 29 września jest niedzielą handlową. Dlaczego? Bo zakaz handlu jest wprowadzany w Polsce stopniowo i w 2019 r. duże sklepy mogą być otwarte właśnie w ostatnią niedzielę miesiąca.

Za to w przyszłym roku takie placówki handlowe będą mogły być czynne jedynie w 5 niedziel w roku. Będą to: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia.

Więcej o: