Historyczny wyrok TSUE ws. frankowiczów? Eksperci: Wszyscy klienci banków za to zapłacą

Wyrok TSUE ws. frankowiczów może wstrząsnąć całą branżą. Goście programu "Studia Biznes" wyjaśniają czy możliwe, że konsekwencje orzeczenia, które zapaść ma 3 października mogą ponieść wszyscy. Nie tylko ci, którzy zaciągali zobowiązania we franku.

Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments oraz Kazimierz Krupa z Drawbriddge, podczas wizyty w programie "Studio Biznes" analizowali możliwy rozwój wypadków po wyroku, jaki 3 października wygłosić ma TSUE. Będzie on dotyczył bezpośrednio frankowiczów.

Czy ci, którzy nigdy nie zaciągali zobowiązań w szwajcarskiej walucie również mogą zapłacić za konsekwencje orzeczenia? Czy frankowicze, którzy liczą, że orzeczenie ułatwi im batalię z bankiem powinni już chłodzić szampana? "Studio Biznes", prowadzone przez Łukasza Kijka, naczelnego serwisu Next Gazeta.pl, odpowiada nie tylko na te pytania.

Zobacz wideo

Już dziś zachęcamy do oglądania kolejnego odcinka programu "Studio Biznes". Znajdziecie go na stronie głównej Gazeta.pl w kolejną środę o godz. 12.00.

Więcej o:
Komentarze (193)
Historyczny wyrok TSUE ws. frankowiczów? Eksperci: Wszyscy klienci banków za to zapłacą
Zaloguj się
 • rpa2

  Oceniono 35 razy 23

  Kiedy kierownictwo krakowskiej izby adminsitracji skarbowej w koncu rozpocznie kontrole banasiwoych dochodów z najmu, czy prawidłowo deklarowal podstawę opodatkowania czy w jego przypadku ma zastosowanie klauzula o unikaniu opodatkowania , no kiedy?

 • mo.ye

  Oceniono 33 razy 19

  Przecież nikt nikogo w banku na siłę nie trzyma. Nie wszystkie banki chciały utopić w niekończących się długach swoich klientów w postaci kredytów w CHF. Jeżeli ma się konto w takim banku to wystarczy je przenieść do przyzwoitego banku.
  Teraz zamiast "Wina Tuska" będą mówić "Wina Frankowiczów". W Chorwacji jakoś nie załamuje się gospodarka i nie lamentują, a sąd nakazał przewalutować kredyty w CHF po kursie zaciągnięcia.

 • keram2225

  Oceniono 22 razy 16

  no tak, straszą bo wiedzą że innych argumentów nie mają.
  A ja się pytam - skoro kredyt był we frankah, to dlaczego wszyscy (tak, absolutnie 100% kredytobiorców) dostało złotówki?

 • antoniferdynand

  Oceniono 16 razy 14

  Prawa należy przestrzegać, a za jego łamanie są sankcje. Jeżeli potwierdzi się że banki generowały pokaźne zyski łamiąc przepisy to powinny ponieść tego sromotne konsekwencje. Nikt z nas nie jest od tego aby orzekać co jest sprawiedliwe a co nie - od tego są sądy i instytucje typu TSUE.

 • alek.jankowski

  Oceniono 24 razy 14

  Argumentacja niektórych przypomina żale w przypadku uzyskania odszkodowania przez ofiarę wypadku. Mówią: "gdybym wiedział że mogę dostać tyle kasy to też bym się dał przejechac". Ludzie, wyrok tsue to nie zła wola wrogów banków tylko konsekwencją łamania prawa przez banki. I co mamy teraz płakać, że banki muszą ponieść konsekwencje? Panowie eksperci, więcej pokory i wiedzy.

 • morbus-nascentiae

  Oceniono 12 razy 12

  Większość komentujących najwyraźniej nie zna tematu, więc informuję:
  Nie chodzi o ryzyko kursowe, tylko o oszukańczą praktykę dwukrotnego przeliczania z franków na złotówki i z powrotem przy bardzo dużym spreadzie. Ja już na starcie straciłem na tym 13 tys. złotych, a potem kilkadziesiąt tysięcy na ratach.

 • yeronimo

  Oceniono 15 razy 11

  Jak się kradnie to jest szansa, że się nie uda. Upadłością banków i kłopotami sektora przejmują się specjaliści, a czy ktoś się przejmuje tym w jakim położeniu są ludzie jakich te banki namówiły na te kredyty? Jak banki będą miały problem to Państwo może im kasę pożyczyć na dobry procent!!!

 • threemen

  Oceniono 19 razy 9

  Konsekwencje powinny ponieść banki, które udzielały i klienci, którzy brali. Nie widzę powodu, aby wszyscy. Państwo również nie jest bez winy, że pozwalało na taki proceder.

 • antoniferdynand

  Oceniono 7 razy 7

  Prawo jest po to aby go przestrzegać a za jego łamanie są kary. Można ryzykować z jego łamaniem ale można się na tym wywrócić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX