Bank Millenium i Euro Bank formalnie połączone. Co to oznacza dla klientów?

Bank Millenium oficjalnie przejął Euro Bank. Fuzja została właśnie wpisana do Krajowego Rejestru Sądowniczego. Informujemy, co ta zmiana oznacza dla klientów obu banków.
Zobacz wideo

Do przejęcia doszło pod koniec maja br. po uzyskaniu zgód UOKiK i KNF. Bank Millenium czekał jednak na wpisanie fuzji do KRS-u. Tłumaczymy, czego po zmianie spodziewać się mogą klienci obu instytucji finansowych

Millenium Bank i Euro Bank razem. Co to w praktyce oznacza dla ich klientów? 

Na wstępie warto zaznaczyć, że klienci obu banków nie muszą wykonywać żadnych dodatkowych działań. Połączony bank staje się automatycznie stroną dla korzystających z jego usług, natomiast nowe zobowiązania będą podpisywane już w imieniu Banku Millenium.

Choć połączenie zostało oficjalnie zarejestrowane, to tzw. fuzja operacyjna, czyli rebranding i migracja do jednego systemu operacyjnego odbędzie się w weekend 9-11 listopada. Nowa oferta produktowa oraz obsługa klientów Euro Banku przez systemy informatyczne Banku Millenium obowiązywać będą od wtorku 12 listopada. Zmienią się również szyldy przejętych placówek. 

Czytaj także: Notowania giełdowe. Obawy o wyrok TSUE ws. "frankowiczów" ciążą GPW i złotemu

- By zapewnić klientom jak największy komfort i poczucie bezpieczeństwa wysłaliśmy do nich ponad 800 tys. listów i 150 tys. maili z informacjami dotyczącymi fuzji. O skali przedsięwzięcia świadczy też liczba szkoleń. W ramach projektu planujemy przeszkolić całą sieć sprzedaży - własną i franczyzy, czyli około 1 700 osób. Od kilku tygodniu, z dużą regularnością odbywają się próby generalne migracji danych w symulowanych warunkach weekendu migracyjnego - zapewniła w komunikacie Honorata Byczyńska, Dyrektor Projektu Integracji Banku Millennium. 

Nowy Bank Millenium z ambitnymi planami

Bank Millenium funkcjonuje w Polsce od 1989 r. Dzięki fuzji ugruntuje się na 7. pozycji w sektorze bankowym pod względem aktywów. Przejęcie Euro Banku spowoduje również, że do 21 proc. spadnie udział kredytów walutowych w jego portfelu kredytowym. Po zmianach bank będzie posiadał trzy centrale - w Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku, 606 oddziałów i ponad 230 franczyzy. 

Przewidywane synergie pozwolą na realizację celów strategicznych i umożliwią, w okresie 1-2 lat, osiągnięcie celu rocznego zysku netto w wysokości 1 mld zł

- zapowiedział w komunikacie Joao Bras Jorge, prezes banku. 

Dowiedz się więcej: Bank Millennium wypłacił frankowiczowi ponad 172 tys. zł. Pierwszy taki prawomocny wyrok

Więcej o: