Carrefour omija zakaz handlu i rozszerza działalność. Dostawy do domu w całej Polsce

Od 21 października Carrefour będzie dostarczać zamówienia ze sklepu internetowego w całym kraju. Rozszerzenie działalności w tym aspekcie to również sprytny sposób na ominięcie zakazu handlu w niedzielę.
Zobacz wideo

Zakupy w e-sklepach marki Carrefour mogli dotychczas zrobić jedynie mieszkańcy Warszawy oraz Śląska, gdyż produkty dostarczane było tylko w tych dwóch regionach. Sieć mocno stawia jednak na rozwój sprzedaży internetowej i znacznie rozszerza działalność.

Carrefour dostarczy zakupy z e-sklepów w całej Polsce. To sposób na ominięcie zakazu handlu w niedzielę 

Od 21.10.2019 r. będziemy dostarczać zakupy spożywcze w całej Polsce! Dla nowego obszaru dystrybucji sposobem dostawy zamówień będzie wysyłka realizowana przez firmę kurierską

- czytamy w komunikacie, który firma wystosowała w ramach zmiany regulaminu świadczenia usług.

Klienci korzystający z tego typu zakupów będą mieli możliwość śledzić przesyłkę przez SMS-y. Zmiany wprowadzone przez Carrefour mogą okazać się udogodnieniem również dlatego, że dzięki nim sieć sprytnie omija zakaz handlu w niedzielę. Dlaczego? Działalność e-sklepów nie jest uregulowana ustawą. Zwracamy jednak uwagę, że choć istnieje opcja odbioru zamówionych produktów w danej placówce, to nie będzie można tego zrobić w niedzielę. 

Carrefour wciąż rozwija rynek e-commerce. Zakupy internetowe coraz popularniejsze 

Zmiany wprowadzone przez francuskie przedsiębiorstwo są odpowiedzią na ciągły rozwój i zwiększającą się popularność rynku e-zakupów. W Polsce wart jest on ok. 1 mld zł i rośnie w ostatnich latach w zadziwiającym tempie. Dlatego też zauważamy, że największe firmy inwestują właśnie w ten segment. 

Carrefour skutecznie broni się przed zakazem handlu w niedzielę. W I kwartale br. zanotował w Polsce przychody rzędu blisko 500 mln euro oraz 3 proc. wzrost sprzedaży. Sieć posiada w naszym kraju prawie 900 sklepów w pięciu formatach, a także 20 centrów handlowych oraz 40 stacji paliw

Dowiedz się więcej: Tesco wprowadza zadziwiające zmiany. Drastyczne zmniejszenie powierzchni sklepów i asortymentu

Więcej o: