Siri nareszcie obsłuży Spotify na urządzeniach Apple. Będzie dostępna m.in. na iPhone'ach i iPadach

Nowa aktualizacja Spotify na urządzenia Apple przynosi kilka zmian i udogodnień. Dzięki temu najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy nareszcie stał się pełnoprawną aplikacją na iPhone'ach oraz iPadach.
Zobacz wideo

Muzykę w Spotify na iPhone’ach i iPadach można nareszcie włączyć za pomocą komendy głosowej. Dotychczas Siri obsługiwała jedynie aplikację Apple Music, więc gdy prosiliśmy ją o włączenie jakiegoś utworu, to otwierał się ten program. Od kilku dni część użytkowników posiadających iOS 13 (niestety nowa funkcja ominie między innymi właścicieli iPhone'ów 6) ma możliwość uruchomienia muzyki głosowo także w Spotify. Wystarczy powiedzieć “Play [song] on Spotify” i tyle, nic prostszego. Co prawda język polski nie obsługuje tego polecenia, ale po angielsku działa ono bez zarzutów. Nowa funkcja działa na iOS, iPadOS, a także w aplikacji CarPlay oraz z urządzeniami HomePod. 

Drugą nowością, jaka została wprowadzona, jest tryb oszczędzenia danych. Jeśli iPhone poinformuje o zbyt dużym zużyciu pakietu internetowego i wybierzemy przełączenie się na tryb oszczędzania, to aplikacja Spotify zrobi automatycznie to samo i zacznie przesyłać muzykę o obniżonej jakości.  

Spotify do ściągnięcia także na Apple TV

Aplikacja trafia także w końcu na przystawkę do telewizora Apple TV. Wcześniej urządzenie nie obsługiwało programu, co było dużym uniedogodnieniem dla subskrybentów Spotify, którzy chcieli wygodnie słuchać muzyki w domu z telewizora. Aplikacja wygląda dosyć standardowo, zawiera jedynie drobne zmiany, by lepiej obsługiwać tvOS.

Wygląd zmieniła za to wersja aplikacji na iPada. Została zoptymalizowana pod większe urządzenia tak, by wygodniej się z niej korzystało.  

Więcej o: