Kursy walut 15.10 o godz. 7. Euro, dolar i frank tanieją, kurs funta rośnie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,30 zł, natomiast dolar 3,89 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,92 zł.
Zobacz wideo

W poniedziałek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego tygodnia, główne waluty znów straciły na wartości, co jest utrzymaniem trendu z ostatniego okresu. Wtorkowy poranek również to potwierdził, gdyż euro, dolar oraz frank szwajcarski są nieznacznie tańsze. Wzrósł za to kurs funta brytyjskiego.

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 14.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2969 zł
  • kurs dolara: 3,8958 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9104 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,8998 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 15 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym?

Na kurs funta wpłynąć może kilka czynników. Przede wszystkim dane nt. średnich wynagrodzeń z uwzględnieniem premii oraz liczby wniosków dla bezrobotnych w sierpniu w Wielkiej Brytanii. Poza tym cena brytyjskiej waluty może się zmienić po przemówieniu Marka Carneya, prezesa Bank of England. W przypadku dolara, istotna okazać się może informacja zawierająca wskaźnik produkcyjny dla Nowego Jorku w październiku oraz publikacja danych dot. bilansu budżetu federalnego. Nie można również zapomnieć o przemówieniach kilku członków FOMC. Spokojny dzień czeka z kolei euro i franka. Dla wartości szwajcarskiej waluty stosunkowo dużą wagę może mieć prezentacja wskaźnika PPI (cen dóbr produkcyjnych) we wrześniu. 

Czytaj także: Wybory Parlamentarne 2019. Jak reagują kursy walut na wyniki? Złoty na stabilnym poziomie

Więcej o: