Kursy walut 18.10 o godz. 7. Dolar najtańszy od sierpnia [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 18 października na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,28 zł, natomiast dolar 3,85 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,90 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,95 zł.
Zobacz wideo

W czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia spadki zanotowały euro, frank szwajcarski oraz dolar. Amerykańska waluta, wyceniana na 3,86 zł, znalazła się na najniższym poziomie od sierpnia. Znów wzrost kursu zanotował za to funt, który zbliża się powoli do poziomu 5 zł. Piątkowy poranek nie przyniósł zbyt wielu zmian na rynku walutowym, na którym obserwujemy nieznaczny wzrost wartości franka szwajcarskiego

Średnie kursy walut NBP - czwartek 17.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2849 zł
  • kurs dolara: 3,8638 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,8902 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9456 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 17 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Jak ważne wydarzenia czekają nas na rynku walutowym?

Piątek powinien być spokojnym dniem na rynku walutowym. Mimo to na kurs dolara może wpłynąć kilka wydarzeń. Przede wszystkim zostaną przedstawione cotygodniowe dane CFTC, czyli niezależnej agencji w Stanach Zjednoczonych, która reguluje i chroni rynek kontraktów futures nt. pozycji spekulacyjnych m.in. ropy naftowej, zboża czy niektórych surowców. Na cenę brytyjskiej waluty wpłynąć może natomiast przemówienie Marka Carneya, prezesa Bank of England. Nie możemy również zapominać, że istotną rolę na zmiany cen głównych walut mogą mieć wydarzenia polityczne, brexit oraz sytuacja na Bliskim Wschodzie.

Dowiedz się więcej: Brexit w pięciu krokach. Co musi się wydarzyć, by porozumienie weszło w życie?

Więcej o: