15 mln dolarów - tyle warta jest najdroższa choinka świata. Stoi w hiszpańskim hotelu

Najdroższa choinka świata stoi w hotelu na południu Hiszpanii. Wartość zawieszonych na niej ozdób to około 15 mln dol.

Na południe od Malagi w Hiszpanii, w miejscowości Marbella, w lobby Kempinski Hotel stoi wyjątkowe drzewko świąteczne. Choinka ta nosi miano najdroższej na świecie, a to dzięki ozdobom, którymi została przystrojona, donosi "New York Post". Samo drzewko ma 3,5 metra wysokości. 

Hiszpania. Najdroższe choinka na świecie warta jest 15 mln dolarów

Choinka jest elementem tradycyjnego jarmarku świątecznego. Obwieszono ją luksusową biżuterią od takich firm jubilerskich jak Luis Vitton, Bvlgari, Cartier czy Chanel. Jej ozdoby to m.in. drukowane w 3D jaja emu, płatki śniegu czy impregnowane 24-karatowe złoto. Na jej gałązkach wiszą zdobione kamieniami szlachetnymi bombki wykonane w stylu Art Deco. Łącznie na choince powieszono ponad 500 ręcznie wykonanych elementów. Najdroższym z nich jest czerwony owalny diament, o wartości 5,5 mln dol. Dzięki temu drzewko z Marbelli przebiło poprzedni rekord, który należał do choinki z Emirates Palace Hotel w Abu Zabi, której wartość oszacowano na 11,4 mln dol. 

Za projekt odpowiedzialna jest Debbie Wingham, które specjalizuje się w tworzeniu najdroższych na świecie rzeczy. Zasłynęła m.in. tworząc najdroższy tort świata, którego koszt wynosił 75 mln dolarów. Zaprojektowała także obcasy ze złota i diamentów, warte 15,1 mln dol. Tuż po świętach zaplanowano imprezę, na której goście zostaną poczęstowani kieliszkami szampana, a na dnie jednego z nich znajdzie się prawdziwy diament. Choinkę w Marbelli będzie można podziwiać do Święta Trzech Króli, czyli do 6 stycznia

Więcej o:
Komentarze (6)
15 mln dolarów - tyle warta jest najdroższa choinka świata. Stoi w hiszpańskim hotelu
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 7 razy 1

  To mówicie, że jest głód na świecie i ludzie nie mają wody pitnej?

 • leov

  0

  Naprawdę brakuje słońca na tym wybrzeżu. Począwszy od Estepony, przez Mmarbellę, aż do San Luis de Sabinillas. Temperatura nie rośnie powyżej 15 stopni C, chociaż zapowiadano 17. Mam nadzieję na słońce w Boże Narodzenie i wreszcie +20....

 • mr.knox

  Oceniono 7 razy -1

  Hahaha, Kempinski w Merbelii. Kiedy bylem tam lata temu, to jedyne co utkwilo mi w pamieci to pijani ruscy siedzacy w lobby bez koszul i krzykliwie zamawiajacy kolejne szampany a swoim zachowaniem wyploszyli z lobby wszystkich gosci. Mam nadzieje, ze jak postawili tam taka choinke to przybysze z Rosji sa juz tam przeszloscia, oby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX