Śmiałe zagranie InPost. Firma wprowadziła gwarancję na dostawę paczek przed świętami

InPost pochwalił się, że jako jedyny operator logistyczny w Polsce wprowadza gwarancję na punktualne dostarczenie przesyłek przed nadchodzącymi świętami. Aby wygrać z corocznym przedświątecznym szczytem uruchomił dodatkowe Punkty Obsługi Paczek (POP).

Jak donoszą Wiadomości Handlowe, InPost wprowadził gwarancję na punktualne dostarczenie paczki przed świętami. Zgodnie z zapowiedzią operatora przesyłki mają dotrzeć nawet, gdy zostaną wysłane 20 grudnia. To śmiałe posunięcie, zważywszy, że w czasie przedświątecznej zawieruchy logistycznej inni operatorzy preferują 15 grudnia jako termin maksymalny. A mimo to nie gwarantują, że przesyłka dotrze przed Wigilią.

>>> Pracujesz w handlu? Nadchodzi zaostrzenie zakazu handlu. Sprawdź, co to oznacza dla ciebie

Zobacz wideo

InPost gwarantuje zdążyć przed świętami

Aby uniknąć corocznych opóźnień w dostarczaniu przesyłek, a wręcz być szybszym od konkurencji, InPost zdecydował się uruchomić dodatkowe Punkty Obsługi Paczek (POP). Mają być dostępne dla klienta nie dalej niż w odległości do dwóch kilometrów od paczkomatu, który klient wskazał w zamówieniu.

Mamy specjalną ofertę dla spóźnialskich - jeżeli kupisz coś w sieci do piątku 20 grudnia, a twój sklep dostarczy tę przesyłkę do naszej sieci nie później niż do godziny 18 tego dnia, to gwarantujemy, że paczka zostanie dostarczona przed Wigilią do wybranego paczkomatu

- podkreślił cytowany przez serwis Rafał Brzoska, prezes InPost, i dodał:

Kiedy inni zalecają zamówienia do 15 grudnia bez gwarancji dostawy - to my jako jedyni w Polsce gwarantujemy dostawę świątecznych prezentów, nawet jeśli zostaną nadane tuż przed świętami i obiecujemy, że wszystkie takie przesyłki trafią do odbiorcy na czas.

InPost ściga się z konkurencją

POP-y mają działać na zasadzie lokalnych magazynów. Klient będzie miał dwa dni na odbiór paczki z punktu. Jeśli będzie się ociągał, kurier InPost trzeciego dnia sam odbierze przesyłkę z POP-u i dostarczy ją do pierwotnie wybranego w zamówieniu paczkomatu. Usługa z wykorzystaniem POP-ów jest w pełni dostępna przez aplikację mobilną InPost. Co więcej, do 15 grudnia wciąż obowiązuje program wysyłek weekendowych InPost, dzięki której klienci - szczególnie ci prowadzący swój biznes - mogą nadawać przesyłki także w sobotę i niedzielę.