Intermarche zamyka sklepy. Będzie wielka wyprzedaż. Ceny w dół o kilkadziesiąt procent

Intermarche zamyka kolejne sklepy. Tym razem w Warszawie i Białej Podlaskiej Dla klientów oznacza to jedno: przeceny sięgające kilkudziesięciu procent. Wcześniej podobny los spotkał inne placówki.

>>> Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. "Wielu Polaków ma dość. Armagedon przy wyjazdach i okropne kolejki w sobotę"

Intermarche zamyka kolejne sklepy w Polsce. Tym razem w Warszawie do historii przechodzą dwie placówki: w Warszawie i Białej Podlaskiej.

Sklep na Ursynowie, pierwsza placówka sieci w Warszawie, znika z rynku po zaledwie dwóch latach działalności - informuje haloursynów.pl. Decyzja franczyzobiorców dla klientów oznacza jedno - wyprzedaże sięgające 30 proc. ceny. Z podobnej obniżki korzystać mogą klienci sklepu w Białej Podlaskiej, który również ulega likwidacji.

Sieć Intermarche, obecna w Polsce od 1997 roku, ma obecnie 230 placówek w kraju. Ich zamknięcia się jednak zdarzają - w zeszłym roku zlikwidowano 22 obiekty, w tym roku już dziesięć.

Spółka SCA PR Polska, prowadząca sklepy Intermarche, w 2018 roku odnotowała 2,2 mld zł przychodów i 76,7 mln zł starty - podaje Portal Spożywczy.

Sieć w swoim komunikacie zapewniała jednak, że planuje otwarcia kolejnych supermarketów Bricomarché i Intermarché, składów budowlanych Bricomarché oraz stacji paliw przy Intermarché. Informowała też o wzroście sprzedaży.

Znikające sklepy w Polsce

Skala zamknięć sklepów Intermarche może zastanawiać, ale nie jest tak duża jak w przypadku Tesco. W szczytowym okresie brytyjska sieć liczyła w Polsce 450 placówek, obecnie ma ich około setki mniej.

Czytaj też: Znikające sklepy Tesco w Polsce. Producent: "To był dobry i duży klient. Ale już nie jest"

Likwidacja części sklepów i w przypadku Tesco oznaczała spore wyprzedaże. Większy wpływ na nie miała jednak modernizacja formatu - sieć znacząco bowiem ograniczyła asortyment we wszystkich swoich sklepach.

Więcej o:
Komentarze (21)
Intermarche zamyka sklepy. Będzie wielka wyprzedaż. Ceny w dół o kilkadziesiąt procent
Zaloguj się
 • alicjads

  Oceniono 9 razy 5

  Tytuł daliście, jakby cała sieć się zamykała...A prawie każda sieć zamyka jakieś sklepy od czasu do czasu.

 • hipo krater

  Oceniono 16 razy 4

  Wszyscy uciekną z takiego kraju, gdzie inwestowaniem własnych pieniędzy, z powodu braku niezależnego sądownictwa, jest po prostu niebezpieczne. Co raz więcej sieci ucieka. Czekają rosyjskie.

 • erasms47

  Oceniono 3 razy 3

  Sklep na Ursynowie był pierwszym i ostatnim w Warszawie. Przegrali z Biedronką i LIDLem.

 • proz

  0

  Czytałem kiedyś rozmowy z byłymi muszkieterami... Milionowe długi, próby samobójcze. Prosty patent: sklep się nie liczy, to problem muszkietera, a budowano i w miejscach skazanych z góry na porażkę. Ważny jest czynsz, a ten od razu wyjeżdża do Francji. I to jest główny przychód.

 • gesipipek65

  Oceniono 8 razy 0

  Polskie bydło znowu się będzie tratować

 • tempa-dzida2

  Oceniono 14 razy 0

  Zakaz handlu ... to i sklepy zamykają.
  Zostaną ludzie bez pracy, a i polscy producenci też na tym nie zarobią.
  W dłuższej perspektywie to ten zakaz wszystkim się czkawką odbije.

 • justas32

  Oceniono 10 razy -2

  Kiedy Polacy pogonią wreszcie ten bezmyślny rząd ? Pewnie nigdy ...

 • lina555

  Oceniono 10 razy -2

  Co po tych pisiorach z Polski zostanie? Rozpity i rozleniwiony narodek pińcet plus i gospodarka w zaniku, inflacja pod niebo!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX