Niedziele handlowe 2019. Czy 29 grudnia będziemy mogli zrobić zakupy?

Od 2020 roku czeka nas zaostrzenie przepisów o zakazie handlu w niedziele. Na razie jednak wciąż należy się trzymać obecnie obowiazujących regulacji. Odpowiadamy więc, czy 29 grudnia jest niedzielą handlową.
Zobacz wideo

Zakaz handlu w niedzielę został wprowadzony w 2018 roku. Od tego czasu przepisy są sukcesywnie zaostrzane. W 2019 roku na ogół niedziele handlowe wypadały w ostatnią niedziele miesiąca bądź przed istotnymi świętami. Do końca roku została ostatnia niedziela przed kolejną zmianą regulacji. 

Niedziele handlowe 2019. Czy 29 grudnia sklepy będą otwarte?

W 2019 roku niedziela handlowa została wyznaczona w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, za wyjątkiem grudnia, kiedy to w związku z Bożym Narodzeniem sklepy były czynne również 15 i 22 grudnia. Zgodnie z kalendarzem 29 grudnia otwarte mogą być wszystkie sklepy. Tego dnia możemy udać się do marketów takich jak Lidl, Biedronka czy Carrefour oraz do centrów handlowych. Otwarcie sklepów w najbliższą niedzielę jest o tyle istotne, że 31 grudnia (Sylwester) oraz 1 stycznia 2020 r. (Nowy Rok) sklepy będą otwarte w skróconym zakresie czasowym bądź będą nieczynne.

Na kolejną niedzielę handlowa nie będziemy musieli czekać zbyt długo, gdyż sklepy będą otwarte 26 stycznia. Później jednak zakupy w niedzielę będziemy mogli zrobić na początku kwietnia. 

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czego możemy się spodziewać? 

Od 2020 roku liczba niedziel handlowych zostanie ograniczona do maksymalnie siedmiu w roku. Sklepy będą otwarte przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy, a także m.in. przed rozpoczęciem roku szkolnego. W 2020 roku niedziele handlowe są w następujących dniach: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia, 20 grudnia. Przepisy normują również krótsze godziny pracy w handlu w Wigilię oraz w Wielką Sobotę

Podobnie jak w obecnym roku, w 2020 roku zakaz handlu w niedziele dotyczy sklepów wielkopowierzchniowych. W mniejszych placówkach wciąż będziemy mogli zrobić zakupy, jeśli pracować w nich będzie właściciel. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Niedziele handlowe 2019. Czy 29 grudnia będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
  • haha-to-ja

    Oceniono 2 razy 2

    Redakcja działu niedziele handlowe żegna 2019 z poczuciem satysfakcji z wartości dodanej dla cywilizacji :S A pamiętacie te i inne dyrdymały jakie wam opowiadali na tych tumanistycznych uczelniach dla leni? czy nie lepiej płatnie i bardziej prestiżowo byłoby spojrzeć na siebie w lustro po kursie fryzjerstwa droga Urszulo???

  • Gambit szachowy

    Oceniono 1 raz 1

    JaM- No niestety UZ był pierwszy. Zresztą jako szef działu zawsze daje tabelkę także wiedziałem już o tym w lutym tego roku, lecz dziękujemy( a ten zoologiczny będzie czynny?!), w imieniu własnym członków oraz prezesa Towarzystwa Przyjaciół motyli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX