Kursy walut 30.12 o godz. 7. Dolar najtańszy od kilku miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 30 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,81 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,99 zł.

W piątek 27 grudnia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania na wartości zyskał funt szterling, który przekroczył znów przekroczył granicę 5 zł. Na stabilnym poziomie utrzymały się frank szwajcarski oraz euro, mocno w dół poleciał natomiast dolar.

Poniedziałkowy poranek potwierdził trend umacniania się złotego względem amerykańskiej waluty. O godz. 7. znajdowała się ona na poziomie 3,81, czyli najniżej od lipca br. W dół spadają również kursy funta oraz franka. Kurs pierwszej z tych walut znajduje się znów poniżej magicznej granicy 5 zł. Stabilne od pewnego czasu pozostaje euro i nic nie wskazuje na to, że zmieni się to dzisiaj. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 27.12.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 30 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym?

Poniedziałek 30 grudnia zapowiada się jako ospały początek tygodnia, gdyż nie zaplanowano zbyt wielu wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na cenę walut. Dla kursu dolara istotna może być publikacja indeksu podpisanych umów kupna domów w Stanach Zjednoczonych za listopad. Ponadto, CFTC zaprezentuje pozycje spekulacyjne na złoto, srebro, surowce naturalne i zboże. Jeśli chodzi o inne waluty, to żadne z zaplanowanych na 30 grudnia wydarzeń nie powinno wpłynąć na ich wartość. Jak więc widać, okres świąteczno-noworoczny rządzi się swoim planami również na rynkach walutowych. 

Więcej o: