Lidl przecenia produkty w dużych opakowaniach. Ruszył tydzień XXL

Lidl ruszył z nową promocją - Tydzień XXL. Przez siedem dni od 07.01. taniej można kupić wszystkie produkty w dużych opakowaniach.
Zobacz wideo

Lidl ruszył z nową promocją. W jej ramach taniej można kupić produkty XXL. Sieć od dłuższego czasu stara się wprowadzać rozwiązania, które są przyjazne zarówno dla środowiska, jak i klientów. Pod koniec października, po kilku miesiącach testów, niemiecka sieć dyskontów wprowadziła do wszystkich swoich sklepów program "Kupuję, nie marnuję". W jego ramach w sklepach stanęły specjalnie oznaczone półki, z towarami z krótkim terminem przydatności do spożycia, a w związku z tym tańszymi o połowę. Za podobny krok można uznać najnowszą promocję.

Lidl rozpoczął Tydzień XXL, promocja na produkty w dużych opakowaniach

7 stycznia w Lidlu rozpoczął się tydzień XXL. Przeceniono produkty w powiększonych opakowaniach, które i tak na co dzień są tańsze, na co sieć zwraca uwagę na Facebooku.

Takie rozwiązanie można uznać za przyjazne środowisku i zachęcające do kupowania większych opakowań, co pozwala ostatecznie używać mniej plastiku. Oczywiście nie jest to kompleksowe działanie, a na ten aspekt Lidl nie zwraca uwagi, ale warto o tym myśleć podczas zakupów. Jeśli nie jesteśmy w stanie zastąpić plastiku, to chociaż starajmy się ograniczyć jego użycie. Jednym ze sposób na to jest właśnie kupowanie większych porcji, dzielenie ich na pół i mrożenie. 

W ramach promocji taniej można kupić m.in. owoce i warzywa w opakowaniach XXL: cebula żółta (60 proc. taniej), pomarańcze deserowe (46 proc. taniej), polskie jabłka (28 proc. taniej) oraz cytryny (33 proc. taniej). Ponadto przeceniono sery, twarogi i jogurty, garmażerkę (np. pierogi ruskie), passatę pomidorową. Spory wybór jest także pośród mięs, ryb czy makaronów. Pełną listę można sprawdzić w gazetce na stronie Lidla.

Więcej o: