Iran zaatakował bazy USA. Co teraz? "Po Trumpie możemy spodziewać się wszystkiego. To się może wymknąć"

Iran uderzył na amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Teheran wziął tym samym odwet za zabójstwo generała Sulejmaniego. - Po Trumpie możemy spodziewać się wszystkiego, w związku z tym bądźmy ostrożni w ocenie wydarzeń. To może wymknąć się spod kontroli - mówił w Studiu Biznes gen. Waldemar Skrzypczak.

"Studio Biznes" gościło w środę gen. Waldemara Skrzypczaka - byłego dowódcę wojsk lądowych i Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w Iraku. Tematem rozmowy była zaogniona sytuacja na linii Iran-USA. Relacje obu państwo skomplikował zarówno atak, w którym zginął irański wojskowy, generał Sulejmani, jak odwetowe uderzenie na amerykańskie bazy w Iranie.  Czy mamy do czynienia jedynie z pokazem siły, "wojną zastępczą", próbą utrzymania wpływów w rejonie przez USA? Na m.in. te pytania odpowiada generał Skrzypczak. 

Iran bierze odwet na USA. Skrzypczak: "To się może wymknąć spod kontroli"

Zdaniem Waldemara Skrzypczaka nie można dziś przesądzać o tym, że pokaz sił przerodzi się w regularną wojnę. W niekorzystnym scenariuszu konflikt może "wymknąć się spod kontroli". Czy wpływ będzie na to miało głównie zachowanie Iranu, czy też decyzje, które podejmie Donald Trump? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego nagrania.

Więcej o: