PIT-6. Termin składania 2020. Do kiedy złożyć zeznanie za 2019 roku? Pozostało kilka dni

Początek roku to czas składania PIT-ów. 20 stycznia mija termin dla osób rozlizczających formularz PIT-6. Kto musi o tym pamiętać?

Większość podatników na złożenie rozliczeń podatkowych ma czas do 30 kwietnia każdego roku. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Osoby rozliczające się w ramach PIT-6 muszą się spieszyć, gdyż termin składania wniosków mija już 20 stycznia. 

Zobacz wideo

PIT-6. Wkrótce mija termin składania wniosków. Kogo to dotyczy?

PIT-6 służy do ujawniania przewidywanych działów specjalnych produkcji rolnej w danym roku podatkowym. Jest on jest niezbędny, by później móc rozliczyć owe działy. Oblicza się je na podstawie norm szacunkowych z przedstawionej wielkości upraw bądź liczby zwierząt. Formularz PIT-6 nie dotyczy jednak tych przedsiębiorców rolnych, którzy dochód obliczają na podstawie ksiąg podatkowych.

Składanie wniosków może dotyczyć norm szacunkowych następujących wielkości upraw bądź hodowanych zwierząt:

  • uprawy w szklarniach (od metra kwadratowego),
  • uprawy grzybów (od metra kwadratowego),
  • hodowla zwierząt (od sprzedanej sztuki),
  • wylęgarnia drobiu (od sztuki pisklęcia),
  • chów zwierząt laboratoryjnych (od sztuki zwierzęcia).

Termin składania formularza PIT-6 mija 20 stycznia każdego roku. Ponadto, przedsiębiorcy rozliczający się w jego ramach są zobowiązani do powiadomienia Urzędu Skarbowego w ciągu 7 dni o zmianie w produkcji w stosunku do tego, co zostało zawarte w deklaracji, ale także w przypadku rozpoczęcia prowadzenia działów specjalnej produkcji rolnej w danym roku podatkowym. 

PIT za 2019 rok. Przypominamy, do kiedy należy złożyć zeznanie podatkowe

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozliczenie podatkowe należy złożyć do fiskusa od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 roku. Ten termin dotyczy następujących formularzy: PIT 37, PIT 38, PIT 36 oraz PIT 39. Niektóre z nich można rozliczyć drogą elektroniczną za pomocą e-PIT. Niezbędne do tego jest posiadanie Profilu Zaufanego. Taka opcja z roku na roku jest coraz częściej wykorzystywana przez podatników

>>> Wszystko, co chcesz wiedzieć na temat składania PIT-ów za 2019 rok

Więcej o: