Ministerstwo Finansów wysłucha uwag ludzi. Aplikacja "Głos Podatnika" ma usprawnić prawo podatkowe

Ministerstwo Finansów planuje usprawnić działanie prawa podatkowego. Resort chce do tego wykorzystać głos najbardziej zainteresowanych, czyli podatników. Dlatego też uruchomiono aplikację "Głos Podatnika". Na czym będzie polegać?

"Głos Podatnika" został uruchomiony w środę 29 stycznia. Poprzez aplikację dostępną na stronach podatki.gov.pl i twojglos.gov.pl będzie można zgłaszać pomysły dotyczące ulepszenia procesu rozliczania podatków PIT, VAT oraz CIT. - Będziemy zbierać pomysły i opinie, które mają usprawnić polski system podatkowy, tak aby stał się bardziej efektywny i lepiej odpowiadał na potrzeby życiowe i biznesowe obywateli - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński.

Zobacz wideo

Ministerstwo Finansów wsłuchuje się w głos społeczeństwa. Sprawdź, jak skorzystać z aplikacji "Głos Podatnika"

Resort zachęca do przedstawiania pomysłów. Sam proces skorzystania z aplikacji jest banalnie prosty. Aby złożyć postulat, należy zgłosić tytuł projektu, przydzielić go do odpowiedniej kategorii oraz opisać maksymalnie w 1500 znakach. Wszystkie pomysły mają zostać przeanalizowane oraz ocenione przez osoby pracujące w ministerstwie, które zajmują się poszczególnymi dziedzinami podatków.

"Głos Podatnika" to nie jedyny projekt tego typu. Na platformie Twój Głos prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju znajduje się również aplikacja Głos Przedsiębiorcy, na której zbierane są opinie osób prowadzących firm m.in. w sprawie upraszczania przepisów. Na razie nie wiadomo, czy inicjatywy cieszą się popularnością oraz czy któryś z pomysłów został wprowadzony w życie. 

>>> Sprawdź, co warto wiedzieć o rozliczeniu podatkowym za 2019 rok?

Więcej o: