PIT. Ostatni dzień na złożenie dokumentów do Urzędu Skarbowego. Kary za spóźnienie

Z końcem stycznia mija termin na złożenie do skarbówki dokumentów przez pracodawców. Chodzi o formularz PIT-11. Za spóźnienie grożą wysokie kary.
Zobacz wideo

Deklaracje podatkowe można już składać w Urzędzie Skarbowym. Niestety, nie zostaną one rozpatrzone, ze względu na opóźnienia w skarbówce. Ministerstwo Finansów podkreśla, że złożone wcześniej dokumenty będą procedowane dopiero od 15 lutego. Również i od tej daty należy liczyć 45 dni, jakie ma Urząd Skarbowy na zwrot nadpłaty podatku. Nie zmieniły się jednak ostateczne terminy, do których należy złożyć odpowiednie dokumenty.

Ostatni dzień na dostarczenie przez pracodawców PIT-11 do Urzędu Skarbowego

Pracodawcy muszą dostarczyć do piątku 31 stycznia dokumenty zaświadczające o wysokości dochodu oraz pobranych przez pracowników zaliczkach, czyli formularz PIT-11. Zatrudniający musi pamiętać, by dokumenty przesłać do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, w którym rozlicza się dany pracownik. Na dostarczenie tych samych informacji do zatrudnionego, zwierzchnicy mają czas do końca lutego

Za niedostarczenie dokumentów w wyznaczonym terminie grożą wysokie kary, nawet do 9250 zł. Grzywny można uniknąć, poprzez złożenie tzw. zawiadomienia czynnego żalu. 

Co jeszcze warto wiedzieć o deklaracjach podatkowych za 2019 rok?

Więcej o:
Komentarze (8)
PIT. Ostatni dzień na złożenie dokumentów do Urzędu Skarbowego. Kary za spóźnienie
Zaloguj się
 • stefffon

  Oceniono 4 razy 4

  jak nie zapłacicie kary za swoją pracę to zapłacicie karę za karę

 • hejeczka

  Oceniono 4 razy 2

  Urzędy skutecznie wybiły mi z głowy zatrudnianie kogokolwiek. Tylko B2B i podwykonawcy, najlepiej zagraniczni oby jak najdalsi od tego b...lu.

 • maciej_aszek

  Oceniono 1 raz 1

  Taaa, procedura od 15 lutego, 45 dni na zwrot, czyli nie licząc systematycznie wpłacanych przez cały rok zaliczek (bez odliczeń) to mordawiecki złodziej z pis ma ponad 90 dni na obracanie moimi pieniędzmi!
  PiS to zaraza tocząca polski Naród!

 • madohora

  0

  A może by tak autor artykułu w tytule uściślił o które zeznanie chodzi. Mowa o PIT - 11, który już od jakiegoś czasu ma być złożony do końca stycznia a zdjęcie zeznań rocznych!

 • maciej_aszek

  0

  procedowanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX