PIT. Ostatni dzień na złożenie dokumentów do Urzędu Skarbowego. Kary za spóźnienie

Z końcem stycznia mija termin na złożenie do skarbówki dokumentów przez pracodawców. Chodzi o formularz PIT-11. Za spóźnienie grożą wysokie kary.
Zobacz wideo

Deklaracje podatkowe można już składać w Urzędzie Skarbowym. Niestety, nie zostaną one rozpatrzone, ze względu na opóźnienia w skarbówce. Ministerstwo Finansów podkreśla, że złożone wcześniej dokumenty będą procedowane dopiero od 15 lutego. Również i od tej daty należy liczyć 45 dni, jakie ma Urząd Skarbowy na zwrot nadpłaty podatku. Nie zmieniły się jednak ostateczne terminy, do których należy złożyć odpowiednie dokumenty.

Ostatni dzień na dostarczenie przez pracodawców PIT-11 do Urzędu Skarbowego

Pracodawcy muszą dostarczyć do piątku 31 stycznia dokumenty zaświadczające o wysokości dochodu oraz pobranych przez pracowników zaliczkach, czyli formularz PIT-11. Zatrudniający musi pamiętać, by dokumenty przesłać do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, w którym rozlicza się dany pracownik. Na dostarczenie tych samych informacji do zatrudnionego, zwierzchnicy mają czas do końca lutego. 

Za niedostarczenie dokumentów w wyznaczonym terminie grożą wysokie kary, nawet do 9250 zł. Grzywny można uniknąć, poprzez złożenie tzw. zawiadomienia czynnego żalu. 

Co jeszcze warto wiedzieć o deklaracjach podatkowych za 2019 rok?

Więcej o: