Lidl podnosi pensje wszystkim pracownikom. Kasjerzy dostaną nawet 4,6 tys. zł brutto

Lidl wprowadzi wyższe zarobki dla wszystkich pracowników od marca. Po podwyżkach płac nowo zatrudnieni sprzedawcy będą mogli liczyć na wynagrodzenie sporo wyższe od pensji minimalnej.
Zobacz wideo

Walka pomiędzy dwoma największymi dyskontami, Lidlem a Biedronką, odbywa się na różnych płaszczyznach, nie tylko poprzez oferowanie nowych promocji na produkty. W ostatnich miesiącach obserwujemy, jak obaj konkurenci walczą o pracowników. Ostatnio informowaliśmy o podwyżkach wynagrodzeń w Biedronce wprowadzonych wraz z początkiem roku. Wyższe płace otrzymają już wkrótce również pracownicy Lidla. 

Lidl oferuje podwyżki wszystkim pracownikom

Wyższe pensje pracownicy niemieckiej sieci w Polsce otrzymają od 1 marca 2020 roku. Nowo zatrudnieni w sprzedawcy otrzymywać będą od 3,4 tys. zł do 4,1 tys. zł brutto, czyli ponad 2,5 tys. zł na "rękę". Osoby posiadające jakikolwiek staż mogą liczyć na zarobki rzędu 3,5 tys. - 4,35 tys. zł brutto. Po dwóch latach pracy kasjerzy otrzymują kolejną podwyżkę maksymalnie do 4,6 tys. zł. Wprowadzenie widełek płacowych spowodowane jest różnymi kosztami życia w zależności od miejsca zatrudnienia. Na najwyższe zarobki mogą liczyć osoby zatrudnione w największych miastach. 

>>> Dowiedz się więcej: Lidl kontra Biedronka i nie tylko. Walka o pracowników w handlu

Co oczywiste, Lidl zatrudnia najwięcej pracowników w charakterze sprzedawców, ale sieć dyskontów zdecydowała się na podwyżkę także dla innych pracowników, choć nie wiadomo, jakiego ona będzie rzędu. W 2020 roku koszt samych podwyżek w sieci wyniesie 66 mln zł.  Jak wynika z danych z lutego 2019 roku, Lidl zatrudnia w Polsce ponad 17,5 tys. pracowników. Sieć ma w planach poszukiwanie ponad 2000 pracowników sklepów, centrów dystrybucji oraz centrali. 

Biedronka również podwyższa zarobki pracowniki. Na jakie wynagrodzenie można liczyć u konkurencji?

Sieć sklepów Biedronka poprzez kampanię "Kroją się podwyżki" chwaliła się podniesieniem zarobków dla większości pracowników. Wyglądają one podobnie do tego, co oferuje Lidl. W strefie "C", która obejmuje Warszawę i inne największa polskie miasta, zarobki w Biedronce kształtują się następująco:

 • kasjer-sprzedawca - 3600 zł brutto (w strefie z najniższymi zarobkami: 3250 zł brutto), 
 • zastępca kierownika - 4800 zł brutto (4150 zł brutto), 
 • kierownik sklepu - 6500 zł brutto (5900 zł brutto). 
Więcej o:
Komentarze (48)
Lidl podnosi pensje wszystkim pracownikom. Kasjerzy dostaną nawet 4,6 tys. zł brutto
Zaloguj się
 • ks-t

  Oceniono 12 razy 10

  Po prostu inflacja. A dla tych co chodzili na religię zamiast na arytmetykę (nic szczególnego, w polskiej szkole jest 7 razy więcej godzin religii niż fizyki czy chemii) wyjaśnienie: Działa to tak:
  Morawiecki wie co robi. Policzmy: PKB Polski wynosi 3 bln zł. Jeden procent inflacji z tej kwoty to 30 miliardów. W obrocie rynkowym znaczy to 6,9 mld z VAT, ok 3 mld z PIT pracowników i 600 milionów z CIT przedsiebiorców. Razem ponad 10 miliardów dodatkowego dochodu do budżetu, bez żadnego wysiłku rządzących (w języku Morawieckiego nazywa sie to uszczelnienie) Czyli 7 proc inflacji (a tyle mniej więcej wynosi) daje dodatkowe 70 miliardów na rozdawnictwo. Dalej 20 miliardów zajumane przypadnkiem z przekształcenia OFE w IKE i dziesiątki innych działań w naszym interesie. No ale przeciez pieniądze nie rosną na drzewie. Kto za to płaci? Emeryt, bo rzutem Morawieckiego na taśmę zmniejszono mu w ostatniej chwili waloryzację do 2,8 proc, pracownik, bo (po wyborach) zmniejszą mu pobory o 3,5 proc na IKE, wszyscy dotychczas pracujący, bo majątek zgromadzony w funduszach emerytalnych stopnieje, właściciele nieruchomości bo kiedy panika inflacyjna się skończy, nie będzie ich komu kupić , więc relatywnie stanieją. Wszyscy, bo rosną podatki (u Morawieckiego nazywa to się zmniejszenie, ale ja płącę więcej i więcej).
  W końcu rosną odsetki od długu a złotówka leci na pysk. Czyli płaci PAn, Pani Wasze dzieci i wnuki do ntego pokolenia. A ceny, nawet w Biedronce każdy widzi. LIDL po prostu stał się drogi.

 • rasta-mw

  Oceniono 12 razy 8

  Ceny też do góry, nie ma nic za darmo.

 • marek_k62

  Oceniono 5 razy 5

  Bzdura. Biedronka nic nie podniosła. Wyrównała jedynie do minimalnej. W najniższej strefie jest to od 2550 (tak! Poniżej minimalnej, ale wtedy obligatoryjne 50 premii). Do 2750. Dochodzi premia za obecność, którą w przypadku trzech i więcej dni L4, lub urlopu na żądanie traci się w całości...
  Chyba jedna nauczyciel ma ciut lepiej (a powinien mieć dwa razy lepiej minimum)...

 • matts06

  Oceniono 7 razy 5

  Pytanie czy tak samo jak w większości marketów, będą zatrudneini na 3/4etatu czy na pełny. Piękne bajki wmawia się ludziom, rzuca się takimi kwotami, oho!!! ile to będą zarabiać. A potem realnością jest, że proponują 3/4etatu i wtedy już tak pięknie to nie wygląda.

 • tomasz12345

  Oceniono 4 razy 4

  To są niby duże kwoty? To jest ciągle za mało żeby normalnie żyć lub zbliżyć się do tego poziomu życia jaki jest w krajach na zachodzie. Kierownik zarabia grosze, a na kasie praca z ludźmi jest delikatnie mówiąc ciężka.

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 2 razy 0

  I co to jest do pensji jaka płacą u siebie w Kraju też tam pracują za 1000 EURO ???????.

 • pardonsik

  Oceniono 4 razy 0

  często zastanawiam się ile dostają wytwórcy rzeczy które kupujemy- 10% tego co widzimy na półkach i jaką marże nalicza lidl ... tak dobito małe sklepy bo Ci kupują hurtem tak samo wyżynają producentów ... nabijając sobie kieszenie -a teraz pomyślcie ile tam zarabiają kierownicy i dyrektorzy ... to wszystko z dojenia nas dookoła. To chore

 • er_na

  Oceniono 2 razy -2

  Japierd... ja na dzialalnosci od 10 lat zarabiam srednio 2 tys zl na rękę :-( czasem więcej czasem mniej... wyzsze wykształcenie, specjalistyczne usługi...

 • ol69

  Oceniono 5 razy -3

  Po co studia, po co uprawianie wolnego zawodu, po co talent i różnorodne kompetencje?... Po co komu praca naukowa? Teraz rynkiem pracy rządzą lidlowcy. Świat zszedł na psy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX