Lidl podnosi pensje wszystkim pracownikom. Kasjerzy dostaną nawet 4,6 tys. zł brutto

Lidl wprowadzi wyższe zarobki dla wszystkich pracowników od marca. Po podwyżkach płac nowo zatrudnieni sprzedawcy będą mogli liczyć na wynagrodzenie sporo wyższe od pensji minimalnej.
Zobacz wideo

Walka pomiędzy dwoma największymi dyskontami, Lidlem a Biedronką, odbywa się na różnych płaszczyznach, nie tylko poprzez oferowanie nowych promocji na produkty. W ostatnich miesiącach obserwujemy, jak obaj konkurenci walczą o pracowników. Ostatnio informowaliśmy o podwyżkach wynagrodzeń w Biedronce wprowadzonych wraz z początkiem roku. Wyższe płace otrzymają już wkrótce również pracownicy Lidla. 

Lidl oferuje podwyżki wszystkim pracownikom

Wyższe pensje pracownicy niemieckiej sieci w Polsce otrzymają od 1 marca 2020 roku. Nowo zatrudnieni w sprzedawcy otrzymywać będą od 3,4 tys. zł do 4,1 tys. zł brutto, czyli ponad 2,5 tys. zł na "rękę". Osoby posiadające jakikolwiek staż mogą liczyć na zarobki rzędu 3,5 tys. - 4,35 tys. zł brutto. Po dwóch latach pracy kasjerzy otrzymują kolejną podwyżkę maksymalnie do 4,6 tys. zł. Wprowadzenie widełek płacowych spowodowane jest różnymi kosztami życia w zależności od miejsca zatrudnienia. Na najwyższe zarobki mogą liczyć osoby zatrudnione w największych miastach. 

>>> Dowiedz się więcej: Lidl kontra Biedronka i nie tylko. Walka o pracowników w handlu

Co oczywiste, Lidl zatrudnia najwięcej pracowników w charakterze sprzedawców, ale sieć dyskontów zdecydowała się na podwyżkę także dla innych pracowników, choć nie wiadomo, jakiego ona będzie rzędu. W 2020 roku koszt samych podwyżek w sieci wyniesie 66 mln zł.  Jak wynika z danych z lutego 2019 roku, Lidl zatrudnia w Polsce ponad 17,5 tys. pracowników. Sieć ma w planach poszukiwanie ponad 2000 pracowników sklepów, centrów dystrybucji oraz centrali. 

Biedronka również podwyższa zarobki pracowniki. Na jakie wynagrodzenie można liczyć u konkurencji?

Sieć sklepów Biedronka poprzez kampanię "Kroją się podwyżki" chwaliła się podniesieniem zarobków dla większości pracowników. Wyglądają one podobnie do tego, co oferuje Lidl. W strefie "C", która obejmuje Warszawę i inne największa polskie miasta, zarobki w Biedronce kształtują się następująco:

  • kasjer-sprzedawca - 3600 zł brutto (w strefie z najniższymi zarobkami: 3250 zł brutto), 
  • zastępca kierownika - 4800 zł brutto (4150 zł brutto), 
  • kierownik sklepu - 6500 zł brutto (5900 zł brutto). 
Więcej o: