Allegro przeznaczy 1 mld zł na rozwój. Do końca roku planuje zwiększyć sprzedaż o 50 proc.

Allegro przedstawiło swoje plany na przyszły rok. Platforma inwestuje w dalszy rozwój, na co przeznaczy w 2020 r. 1 mld złotych. Dzięki temu wyniki firmy do końca roku mają być jeszcze lepsze.
Zobacz wideo

Allegro przedstawiło swoje plany na przyszły rok. Już wcześniej firma zapowiedziała dalsze inwestycja w platformę, ale teraz padły konkretne liczby. Spółka planuje w 2020 r. zainwestować 1 mld złotych w rozwój ekosystemu Allegro. Dzięki temu serwis chce o połowę zwiększyć liczbę ofert. W 2019 roku doszło ich 40 mln, zwiększając ogólną liczbę do 130 mln. W 2020 r. Allegro przewiduje 70 mln nowych ofert.

Zakładając utrzymanie obecnego tempa wzrostu, dzięki coraz większym inwestycjom Allegro w pozyskiwanie nowych klientów, rozwój programów lojalnościowych, dostawy i nowe urządzenia sprzedażowe, według prognoz sprzedawcy zwiększą swoją aktywność na platformie i dodadzą 200 tys. Ofert dziennie. Ich łączna liczba ma sięgnąć 200 mln do końca 2020 r. Liczba sprzedawców ma wzrosnąć w tym roku o 20 proc.

- informuje Allegro w materiałach konferencyjnych, podaje forsal.pl. Obecnie w serwisie sprzedaje 140 tys. handlowców, a tygodniowo przybywa 1000 nowych kont firmowych. Dynamiczny rozwój sprawił, że Allegro jest jedną z największych internetowych platform sprzedażowych. Firmę umieszczono w rankingu 10 największych sklepów on-line, jako jedyną która sprzedaje tylko w Europie. 

Allegro wejdzie na giełdę? Prezes firmy komentuje

Rozwój Allegro może oznaczać z czasem pojawienie się ewentualnej oferty publicznej. Skomentował to prezes firmy, Francois Nuyts:

O IPO musicie pytać właścicieli Allegro, my jako zarząd koncentrujemy się na systematycznej poprawie doświadczenia naszych klientów i handlowców. Jeśli właściciele zdecydowaliby się, to byłaby ich decyzja, my pracujemy nad codziennym biznesem

- powiedział Nuyts.

Więcej o: