Prokuratura: Śledztwo ws. Sknerus.pl, tysiące pokrzywdzonych. Zabezpieczono miliony zł i sztaby złota

Policjanci z Wrocławia oraz tamtejsza Prokuratura Okręgowa prowadzą dochodzenie w sprawie internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.pl. Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób może być poszkodowanych na łączną sumę ponad 16 mln zł.

11 lutego 2020 r. na polecenie Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 2 osoby - Adama J. i Krzysztofa Z. - podejrzane o udział w nielegalnym procederze - podała prokuratura. Dzięki zgromadzonym materiałom podejrzanym udało się postawić zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa. Miało ono polegać na doprowadzeniu do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 16 milionów złotych". Prokuratura postawiła ponadto założycielom serwisu aukcyjnego Sknerus.pl zarzut prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

 

Strona internetowa Sknerus.pl już nie działa, a domenę niedawnego serwisu aukcyjnego można kupić.

Obecny wygląd internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.plObecny wygląd internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.pl Gazeta.pl / www.sknerus.pl

Pokaźne znalezisko i areszt

W trakcie dochodzenia i po złożeniu zeznań przez podejrzanych prokurator domagał się tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tej prośby i obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Ponadto Adamowi J. przedstawiono dodatkowy zarzut "pomocnitwa do fałszowania dokumentu". Policja przeszukała też mieszkania i skrytki depozytowe podejrzanych. Znaleziono i zabezpieczono gotówkę - ponad 2 mln euro i 3,5 mln zł - oraz sztaby złota.

Sprawa jest w toku i ze względu na jej dobro, prokuratura i funkcjonariusze nie udzielają dalszych szczegółów.

Więcej o:
Komentarze (65)
Prokuratura: Śledztwo ws. Sknerus.pl, tysiące pokrzywdzonych. Zabezpieczono miliony zł i sztaby złota
Zaloguj się
 • ktos_z_kosmosu

  Oceniono 59 razy 33

  A co robiły "dobrozmianowe" służby gdy złodzieje, pewnie przez lata, okradali ludzi?
  Aaaaaa, zajmowali się inwigilacją Frasyniuka i reszty wrogów "dobrej zmiany", a też kłębić się w poszukiwaniu i preparowaniu haków na Kwaśniewskich.

 • rggg

  Oceniono 38 razy 30

  Jak na czele służb specjalnych jest przestępca to i myszy buszują bezkarnie - procedury w CBA trwają prawie rok (patrz Banaś)

 • walkirrr

  Oceniono 27 razy 15

  kolejna kasjerka bedzie mogła wynosic miliony w reklamówkach

 • druga_wieza

  Oceniono 28 razy 14

  A czy klienci Sknerusa byli podzieleni na dawnych klientów Amber Gold i frankowiczów?

 • gienia2

  Oceniono 13 razy 9

  Nic nie zrozumiałam - ktoś może napisać co tam się stało u tego sknerusa ?

 • tomalamas

  Oceniono 14 razy 8

  Sknerus? Wystarczyło przeczytać regulamin. Ostry marketing, a pod spodem zwykłe oszustwo.

 • wikul

  Oceniono 7 razy 7

  No to jak z tym bezpieczeństwem oszczędności Polaków, dobrozmianowcy? W gębie mocni a w realu coraz gorzej. Ale to pewnie wina Tuska, co nie Kempo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX