Prokuratura: Śledztwo ws. Sknerus.pl, tysiące pokrzywdzonych. Zabezpieczono miliony zł i sztaby złota

Policjanci z Wrocławia oraz tamtejsza Prokuratura Okręgowa prowadzą dochodzenie w sprawie internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.pl. Nawet kilkadziesiąt tysięcy osób może być poszkodowanych na łączną sumę ponad 16 mln zł.

11 lutego 2020 r. na polecenie Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 2 osoby - Adama J. i Krzysztofa Z. - podejrzane o udział w nielegalnym procederze - podała prokuratura. Dzięki zgromadzonym materiałom podejrzanym udało się postawić zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa. Miało ono polegać na doprowadzeniu do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 16 milionów złotych". Prokuratura postawiła ponadto założycielom serwisu aukcyjnego Sknerus.pl zarzut prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

 

Strona internetowa Sknerus.pl już nie działa, a domenę niedawnego serwisu aukcyjnego można kupić.

Obecny wygląd internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.plObecny wygląd internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.pl Gazeta.pl / www.sknerus.pl

Pokaźne znalezisko i areszt

W trakcie dochodzenia i po złożeniu zeznań przez podejrzanych prokurator domagał się tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tej prośby i obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Ponadto Adamowi J. przedstawiono dodatkowy zarzut "pomocnitwa do fałszowania dokumentu". Policja przeszukała też mieszkania i skrytki depozytowe podejrzanych. Znaleziono i zabezpieczono gotówkę - ponad 2 mln euro i 3,5 mln zł - oraz sztaby złota.

Sprawa jest w toku i ze względu na jej dobro, prokuratura i funkcjonariusze nie udzielają dalszych szczegółów.

Więcej o: